Złodzieje chcieli ukraść świąteczną karuzelę z bytomskiego Rynku. Uszkodzili ją

Niektórzy nie uznają żadnych świętości. Złodzieje próbowali ukraść świąteczną niedużą karuzelę, która stoi na bytomskim Rynku.

- Bytom ubrany w świąteczną szatę świadczy o tym, że Boże Narodzenie tuż tuż. Niestety jak co roku pojawiają się przypadki niszczenia zimowych dekoracji. Tym razem łupem wandali padła ustawiona na Rynku karuzela - informują urzędnicy Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Złodzieje chcieli ukraść świąteczną karuzelę

Ładnie oświetlona niewielka karuzela, która stanęła na bytomskim Rynku, wyjątkowo przypadła do gustu zwłaszcza najmłodszym bytomianom. Co ciekawe, to ekologiczna karuzela, bo "na pych". Ale karuzela spodobała się też złodziejom, którzy chcieli ukraść urządzenie oraz stojące wokół niego choinki.

Przygotowując karuzelę do kradzieży, wandale uszkodzili ją. Po interwencji ekip technicznych okazało się, że ozdobne sznury z lampkami są powyrywane, uszkodzone.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów natychmiast powiadomił policję i straż miejską o zdarzeniu. Jednostka wystąpiła też o udostępnienie nagrań z kamer monitoringu.

Karuzela jednak dalej stoi na Rynku i nawet korzystają z niej dzieci. Jak widać, złodzieje narobili szkód, ale nie zdołali finalnie ukraść urządzenia.

- Apelujemy do mieszkańców Bytomia, by nie pozostawali obojętni i zgłaszali zauważone próby kradzieży i dewastacji - dodają urzędnicy.
Mikołaj (zdjęcie ilustracyjne)

Może Cię zainteresować:

Po raz pierwszy w Bytomiu odbędzie się Zimowa Plenerowa Parada. Widowiskowy przejazd w towarzystwie żywych maskotek, Mikołaja i jego pomocników

Autor: Katarzyna Pachelska

08/12/2022

Lodowisko w Parku Kachla

Może Cię zainteresować:

Czas ruszać na łyżwy! Plenerowa ślizgawka w Parku Kachla już otwarta

Autor: Urszula Gołkowska

07/12/2022

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon