Zmarł starszy mężczyzna, potrącony 5 stycznia 2024 r. na przejściu dla pieszych w Bytomiu Szombierkach

Wczoraj informowaliśmy o wypadku na ulicy Zabrzańskiej w Bytomiu Szombierkach. Samochód osobowy potrącił starszego pana, gdy ten przechodził przez przejście dla pieszych. Niestety 84-latek zmarł w wyniku obrażeń spowodowanych przez wypadek.

Jak pisaliśmy wczoraj, w piątek 5 stycznia 2024 r. na ul. Zabrzańskiej, w rejonie skrzyżowania z ul. Skromną w Bytomiu Szombierkach wydarzył się wypadek drogowy. Potrącenie na przejściu dla pieszych w Bytomiu Szombierkach. 84-letni mężczyzna w szpitalu

Śmiertelny wypadek na przejściu w Bytomiu Szombierkach

- O godz. 17:46 dyżurny policji przyjął zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. 40-letni kierujący samochodem marki Mitsubishi potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych (bez sygnalizacji świetlnej) przechodzącego przez ulicę 84-letniego mężczyznę - relacjonowała podkomisarz Anna Oczkiewicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu. - Starszy pan został przewieziony do szpitala. Kierowca mitsubishi był trzeźwy - dodała.

Niestety wypadek okazał się tragiczny w skutkach. Starszy pan zmarł w wyniku poniesionych obrażeń.

Tragiczny początek roku na drogach w woj. śląskim. Czworo pieszych nie żyje

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach informuje, że początek 2024 roku na drogach w woj. śląskim obfitował w tragiczne wydarzenia z udziałem pieszych.

- W tym roku odnotowaliśmy już 21 wypadków drogowych z udziałem pieszych, w których 4 osoby zginęły, a 18 zostało rannych. Do tych najtragiczniejszych zdarzeń doszło w Korbielowie na ulicy Granicznej, w Częstochowie, gdzie na ulicy Legionów 80-letni mężczyzna kierujący audi potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych dwie kobiety oraz w Bytomiu na ulicy Zabrzańskiej, gdzie kierujący mitsubishi śmiertelnie potrącił 84-latka. Szczegółowe okoliczności tych zdarzeń wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratury - mówią policjanci.
Wypadek pilchowice slaskie 03

Może Cię zainteresować:

Tragiczny sylwester na drogach w województwie śląskim. W wypadkach tego dnia zginęło 5 osób

Autor: Katarzyna Pachelska

01/01/2024

Potracenie pieszego gliwice 2 stycznia 2024

Może Cię zainteresować:

Bytomianin poważnie poszkodowany. Samochód potrącił go na przejściu dla pieszych w Gliwicach

Autor: Redakcja

04/01/2024

Byt aresztpolicyjny

Może Cię zainteresować:

8 poszukiwanych wpadło 1 dnia w Bytomiu

Autor: Redakcja Bytomski

30/12/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon