Zmiany w rejonie ul. Mickiewicza w Bytomiu

Przebudowywane chodniki i zieleńce, nowe oświetlenie i wiata rowerowa – w Bytomiu na nowo zagospodarowywana jest przestrzeń publiczna w rejonie ul. Mickiewicza.

fot. UM w Bytomiu
Bytom Zagospodarowanie przestrzeni na ul Mickiewicza

Prace w ramach projektu „Rewitalizacja podobszaru 13 w Bytomiu - okolice ulicy Mickiewicza” trwają od września, a inwestycja powinna się zakończyć na początku przyszłego roku. Prace prowadzi konsorcjum firm z Katowic - Silesia Trans Service Sp. z o.o. oraz Lexbud Budownictwo i Infrastruktura Sp. z o.o.

Nowe chodniki, nasadzenia i oświetlenie

Jak informują w bytomskim Urzędzie Miejskim wykonawca wymienia nawierzchnię chodników przy miejscach parkingowych na kostkę o większej przepuszczalności wody oraz poszerza chodniki. Na tym jednak nie koniec.

- Przy ul. Mickiewicza od ul. Prusa do ul. Powstańców Śląskich trwa przebudowa zieleńców, uzupełnienie przestrzeni o żywopłoty oraz nasadzenie drzew. W podwórku ul. Mickiewicza 21-23 przeprowadzone zostały nowe nasadzenia, wykonawca postawił wiatę rowerową, naprawia nawierzchnię oraz zamontuje oświetlenie – wyliczają bytomscy urzędnicy.

Prace trwają także przy boisku Szkoły Podstawowej nr 46. Od strony ul. Orląt Lwowskich , gdzie owstaje ogród społeczny, wytyczony zostanie nowy chodnik, a wykonawca zainstaluje nowe ławki, oświetlenie i monitoring. Koszt całej inwestycji to ponad 2,6 mln zł.

Te prace to część dużego projektu, którego liderem jest ZBM-TBS, a partnerem Wspólnoty Mieszkaniowe i Miasto Bytom. Projekt obejmuje remont budynków przy ul. Mickiewicza 19, 21, 23 oraz Mickiewicza 38/Powstańców Śląskich 5, gdzie prace już się zakończyły. W budynkach przy ul. Mickiewicza 5, 10, 12 a trwają jeszcze remonty przy ul. Mickiewicza 16, Mickiewicza 11/Orląt Lwowskich 7, Mickiewicza 18/Orląt Lwowskich 5a roboty dobiegają końca.

Remont jednego z familoków dobiegł końca

Może Cię zainteresować:

Familok jak nowy. Zabytkowa Kolonia Zgorzelec odzyskuje blask

Autor: Daniel Lekszycki

12/11/2022

Zamkniety tunel pod torami

Może Cię zainteresować:

Tunel na Zamłynie zamknięty. Wyznaczono alternatywne przejście

Autor: Daniel Lekszycki

11/11/2022

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon