Zmiany w rejonie ul. Mickiewicza w Bytomiu

Przebudowywane chodniki i zieleńce, nowe oświetlenie i wiata rowerowa – w Bytomiu na nowo zagospodarowywana jest przestrzeń publiczna w rejonie ul. Mickiewicza.

fot. UM w Bytomiu
Bytom Zagospodarowanie przestrzeni na ul Mickiewicza

Prace w ramach projektu „Rewitalizacja podobszaru 13 w Bytomiu - okolice ulicy Mickiewicza” trwają od września, a inwestycja powinna się zakończyć na początku przyszłego roku. Prace prowadzi konsorcjum firm z Katowic - Silesia Trans Service Sp. z o.o. oraz Lexbud Budownictwo i Infrastruktura Sp. z o.o.

Nowe chodniki, nasadzenia i oświetlenie

Jak informują w bytomskim Urzędzie Miejskim wykonawca wymienia nawierzchnię chodników przy miejscach parkingowych na kostkę o większej przepuszczalności wody oraz poszerza chodniki. Na tym jednak nie koniec.

- Przy ul. Mickiewicza od ul. Prusa do ul. Powstańców Śląskich trwa przebudowa zieleńców, uzupełnienie przestrzeni o żywopłoty oraz nasadzenie drzew. W podwórku ul. Mickiewicza 21-23 przeprowadzone zostały nowe nasadzenia, wykonawca postawił wiatę rowerową, naprawia nawierzchnię oraz zamontuje oświetlenie – wyliczają bytomscy urzędnicy.

Prace trwają także przy boisku Szkoły Podstawowej nr 46. Od strony ul. Orląt Lwowskich , gdzie owstaje ogród społeczny, wytyczony zostanie nowy chodnik, a wykonawca zainstaluje nowe ławki, oświetlenie i monitoring. Koszt całej inwestycji to ponad 2,6 mln zł.

Te prace to część dużego projektu, którego liderem jest ZBM-TBS, a partnerem Wspólnoty Mieszkaniowe i Miasto Bytom. Projekt obejmuje remont budynków przy ul. Mickiewicza 19, 21, 23 oraz Mickiewicza 38/Powstańców Śląskich 5, gdzie prace już się zakończyły. W budynkach przy ul. Mickiewicza 5, 10, 12 a trwają jeszcze remonty przy ul. Mickiewicza 16, Mickiewicza 11/Orląt Lwowskich 7, Mickiewicza 18/Orląt Lwowskich 5a roboty dobiegają końca.

Remont jednego z familoków dobiegł końca

Może Cię zainteresować:

Familok jak nowy. Zabytkowa Kolonia Zgorzelec odzyskuje blask

Autor: Daniel Lekszycki

12/11/2022

Zamkniety tunel pod torami

Może Cię zainteresować:

Tunel na Zamłynie zamknięty. Wyznaczono alternatywne przejście

Autor: Daniel Lekszycki

11/11/2022

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt D4 N6069 kopia 1

Dobrych wiadomości ciąg dalszy. Blisko 8 mln zł...

Bytom ul Mickiewicza

Bytomskie kamienice pięknieją

Bytom Gloria Palast

Bytomska Gloria znów zachwyca

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Maciej Bartków

„Najlepsze czasy dla miasta? SLD zrobiło bytomian w bambuko”

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia