Dzielnicowy pod telefonem

Bytomska komenda postanowiła poprawić komunikację między mieszkańcami a ich dzielnicowymi. Od teraz bytomianie mogą dzwonić do policjantów w czasie trwania ich służby na przydzielone im... telefony komórkowe.

Byt pol z powolania dzielnic roku

Na stronie internetowej bytomskiej komendy oraz w poszczególnych komisariatach można znaleźć listę policjantów oraz należące do nich numery telefonów komórkowych. Mają je oni przy sobie w godzinach pełnienia służby i wykorzystują do kontaktu z mieszkańcami. Numery komórkowe nie służą jednak zgłaszaniu pilnych interwencji wymagających natychmiastowego przyjazdu patrolu. W tym celu nadal trzeba kontaktować się z dyżurnym policjantem lub dzwonić pod numery alarmowe 997 albo 112. Kiedy telefon komórkowy danego policjanta nie odpowiada bytomianie również mogą kontaktować się z dyżurnym komisariatu lub pozostawiać dzielnicowemu wiadomość głosową, a nawet... wysłać SMS-a. Po ich odebraniu policjant oddzwoni do nadawcy, który powinien wcześniej w treści wiadomości pozostawić swoje dane i numer telefonu. Ciekawa inicjatywa ma ułatwić bieżący kontakt z dzielnicowymi.

To jednak nie koniec wieści z bytomskiej komendy – w ostatnich miesiącach mieszkańcy mogli oddawać głosy w ramach konkursów „Policjant z powołania” i „Dzielnicowy roku”. Celem obu było wyłonienie policjantów, którzy wykazują się nie tylko profesjonalizmem w udzielaniu pomocy mieszkańcom, ale angażują się także we wsparcie osób dotkniętych przemocą. „Policjantem z powołania” została st. sierż. Anna Lenkiewicz z bytomskiej komendy, a tytuł „Dzielnicowego roku” otrzymał mł. asp. Piotr Schoppa pracujący w miechowickim komisariacie.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon