W Bytomiu powstaną kolejne markety Dino

Dino na dobre zadomowiło się w Bytomiu. Polska sieć zamierza zbudować tu dwa nowe markety. Inwestor uzyskał już pozwolenie na budowę.

Byt dino francuska bytom

Dino są średniej wielkości supermarketami spożywczymi. Od kilku lat sieć prowadzi intensywną ekspansję. Z racji niewielkiej powierzchni jej sklepy podbijają mniejsze miejscowości, gdzie Biedronka, Lidl i inne dyskonty nie inwestują. W ubiegłym roku firma otworzyła ponad 200 nowych placówek, dzięki czemu na koniec grudnia ich liczba wyniosła 977 w całym kraju.

W Bytomiu pierwszy obiekt tej polskiej marki został otwarty w 2017 roku przy ul. Konstytucji na Karbiu. Przecięcia wstęgi dokonał sam prezydent Damian Bartyla i radny Krzysztof Gajowiak. Kolejny supermarket powstał rok później w Miechowicach przy ul. Francuskiej.

Widocznie Bytom przypadł do gustu menadżerom z Dino, gdyż jeszcze w zeszłym roku firma wystąpiła o pozwolenia na budowę aż dwóch następnych sklepów. Jeden z nich ma powstać w Łagiewnikach przy ulicy Świętochłowickiej w pobliżu skrzyżowania z ul. Ostatnią. Obiekt będzie mieć 576 m2 powierzchni, a więc podobnie jak markety Dino na Karbiu i w Miechowicach będzie należeć do jednych z mniejszych w Bytomiu. Kolejny będzie niewiele mniejszy, bowiem jego powierzchnia wyniesie 536 m2. Sieć zamierza go postawić na terenie dawnego parkingu strzeżonego przy ul. Reptowskiej na osiedlu mieszkaniowym w Miechowicach.

W ostatnim czasie Bytom przeżywa prawdziwą inwazję marketów. Pod koniec roku przy ul. Strzelców Bytomskich otwarto Biedronkę w miejscu dawnej stacji benzynowej, natomiast przy skrzyżowaniu ul. Konstytucji i Miechowickiej dobiega końca budowa następnego marketu. Kolejny ma powstać niedaleko, bo przy pętli tramwajowej na ul. Wrocławskiej. Za to w Szombierkach trwa budowa marketu budowlanego Bricomarche, a w miejscu stadionu Ruchu Radzionków wyrosły zabudowania dużego parku handlowego. Z kolei mniejszy powstaje w sąsiedztwie Lidla przy ul. Witczaka...

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Koci Gościniec w Bytomiu

Bytomski Koci Gościniec w tarapatach

Henryk Mercik

"Są takie obiekty, którymi nie godzi się handlować"

MZDiM

Psychiczne i fizyczne znęcanie w bytomskim MZDiM?

Zrzutka - Pomóż mi uratować Mamę

Bytomiankę czeka operacja za 150 tys. zł...

243031991 560939268531171 6002739237003241243 n

Będą pomiary natężenia ruchu na ulicy Miarki i sąsiednich

Ulica Miarki w Bytomiu

Zwężenie ulicy Miarki, ograniczenie prędkości