60 osób może odmienić swoje życie zawodowe. Na chętnych czekają płatne staże

Płatne staże czekają! 60 osób może odmienić swoje zawodowe życie, rozpoczynając staże, po których znajdzie zatrudnienie. Uczestnicy projektu otrzymają stypendia szkoleniowe i stażowe.

Byt staze dla 60 osob

Z projektu „Aktywizacja”, finansowanego ze środków Unii Europejskiej, mogą skorzystać mieszkańcy Bytomia i Radzionkowa pochodzący z obszaru objętego rewitalizacją, ale nie tylko. Aby wziąć w nim udział trzeba spełnić kilka warunków: mieć więcej niż 18 lat, niskie kwalifikacje zawodowe i status osoby bezrobotnej i korzystającej z pomocy społecznej. Rekrutacja właśnie ruszyła, a na chętnych czeka 60 miejsc, spośród których 33 przewidziano dla kobiet.

Uczestnicy projektu otrzymają wsparcie psychologa, prawnika, doradcy zawodowego i pośrednika pracy. Specjaliści pomogą dobrać kursy zawodowe w zależności od predyspozycji i zainteresowań danej osoby, a także aktualnych potrzeb rynku pracy. Szkolenia te będą prowadziły do nabycia, podniesienia, uzupełnienia lub zmiany kompetencji i kwalifikacji zawodowych oraz dostosowania do potrzeb rynku pracy. Celem przedsięwzięcia jest podwyższenie aktywności społeczno-zawodowej uczestników zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym zamieszkujących obszar miasta Bytom i Radzionków w woj. Śląskim.

50 osób po zakończonym kursie rozpocznie płatny staż

Kursy zakończą się uzyskaniem certyfikatu, a dla 50 osób przygotowano trzymiesięczne, płatne staże zawodowe. Co więcej, udział w projekcie jest bezpłatny, a uczestnikom przyznawane będą stypendia szkoleniowe i stażowe. Otrzymają też zwrot kosztów dojazdu na zajęcia. Nie na tym koniec, bo organizatorzy zapewniają także materiały szkoleniowe, badania lekarskie na staże, ubezpieczenie i catering.

Dokumenty rekrutacyjne są dostępne w Biurze Projektu, które znajduje się przy ul. Józefa Jainty 18/1 w Bytomiu (Fundacja Family Center). Można je też pobrać ze stronie internetowej sawg.pl. Wypoełnione dokumenty można przesyłać pocztą tradycyjną lub elektroniczną (info@familycenter.edu.pl). Więcej informacji można znaleźć na stronie realizatora projektu, czyli Stowarzyszenia Aktywnego Wspierania Gospodarki.

fot. UM w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Przywrócono połączenie Bytom-Gliwice

Ponad 4500 pasażerów połączenia kolejowego Bytom-Gliwice

Koci Gościniec w Bytomiu

Bytomski Koci Gościniec w tarapatach

MZDiM

Psychiczne i fizyczne znęcanie w bytomskim MZDiM?

Zrzutka - Pomóż mi uratować Mamę

Bytomiankę czeka operacja za 150 tys. zł...

243031991 560939268531171 6002739237003241243 n

Będą pomiary natężenia ruchu na ulicy Miarki i sąsiednich

Ulica Miarki w Bytomiu

Zwężenie ulicy Miarki, ograniczenie prędkości