Dzielnicowy do zadań specjalnych

Gotowość do pomocy seniorom oraz osobom, które w czasie zagrożenia epidemicznego nie powinny wychodzić z domu zaoferowali strażacy z OSP, teraz do akcji przyłączają się bytomscy policjanci.

Byt policjancimudn1

- W pomoc zaangażowani będą przede wszystkim dzielnicowi, bo to oni są policjantami pierwszego kontaktu i są najbardziej rozpoznawalni, zwłaszcza przez starszych mieszkańców naszego miasta. W razie potrzeby wspierać ich będą także funkcjonariusze prewencji - mówi aspirant sztabowy Rafał Wojszczyk, oficer prasowy bytomskiej policji.

Niewiele osób miało do tej pory kontakt z dzielnicowym, bo prawdopodobnie nie było takiej potrzeby. Teraz będzie on pełnił rolę pośrednika, łącznika pomiędzy osobami potrzebującymi wsparcia a konkretnymi instytucjami oferującymi pomoc. To on wskaże z kim można skontaktować się, aby uzyskać pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zrobienie zakupów czy wykupienie lekarstw.

Jednakże, co należy podkreślić, mundurowi nie będą wykonywali zakupów, nie wykupią też recept, ponieważ w związku z zagrożeniem związanym z epidemią koronawirusa zasypani są wieloma dodatkowymi obowiązkami. W ich gestii znajduje się m.in. kontrolowanie czy osoby objęte kwarantanną przebywają w swoich mieszkaniach. Jak zaznacza oficer prasowy bytomskiej komendy policji - Pamiętajmy, że mamy prawo zweryfikować funkcjonariusza. Oznacza to, że możemy zażądać okazania ważnej legitymacji służbowej oraz sprawdzić uzyskane informacje, dzwoniąc do najbliższej jednostki policji.

Przypominamy, że każdy dzielnicowy wyposażony jest w telefon komórkowy, który zobowiązany jest odbierać w godzinach służby. Jednakże telefon ten nie służy do zgłaszania interwencji.

Numery telefonów do dzielnicowych można znaleźć na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu - TU!

fot. Śląska Policja

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Policja

Policyjny pościg za kierowcą BMW ulicami Bytomia

Papierosy bez znaków akcyzy, Bytom

Miał 14 tys. nielegalnych papierosów w warsztacie w Bytomiu

Wypadek na ul. Chorzowskiej w stronę Bytomia

Wypadek na ul. Chorzowskiej w stronę centrum

Jeden z zatrzymanych 19-latków

19-latkowie pobili kobietę na ulicy. Zwróciła im uwagę

Byt wypadek dworzec1

Karambol przed dworcem w Bytomiu. BMW w...

Byt pozar bobrek

Znów paliło się na Bobrku. Strażacy mają pełne...