Kronika Policyjna: 1 czerwca [przegląd]

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informuje:

Byt policjakryminakistyka

Kryminalni przejęli narkotyki

Kara 10 lat więzienia grozi 33-latkowi, który w swoim miejscu zamieszkania przechowywał narkotyki. Mężczyzna został zatrzymany w czwartek, 28 maja. Kryminalni z komendy przejęli prawie 125 gramów amfetaminy. Decyzją prokuratora zatrzymany został objęty policyjnym dozorem. Teraz odpowie przed sądem.

Kryminalni z komendy, prowadząc działania przeciwko przestępczości narkotykowej, zatrzymali 33-latka. Mężczyzna został zatrzymany w swoim mieszkaniu, gdzie ukrywał narkotyki. Stróże prawa przejęli amfetaminę, z której można uzyskać 1250 działek dilerskich. Czarnorynkowa wartość to około 5 tys. zł. Bytomianin trafił do policyjnego aresztu. Śledczy przedstawili mu już zarzut. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Pracownica banku uratowała oszczędności seniora

Pracownica jednej z placówek bankowych przy ulicy Dworcowej wykazała się czujnością, dzięki czemu udało się ocalić oszczędności pewnego seniora. Oszust chciał wykorzystać łatwowierność emeryta. Podając się za policjanta, próbował wyłudzić pieniądze. Postawa pracownicy banku, która podejrzewając oszustwo, skontaktowała się z policją, aby poinformować o sytuacji, zasługuje na wyrazy uznania. Jest to jednocześnie doskonały przykład tego, że współpraca z policją jest nieodzownym elementem w zwalczaniu przestępczości.

Pracownik administracji, wodociągów, funkcjonariusz policji czy wnuczek - to tylko kilka metod, jakimi posługują się sprawcy dokonujący kradzieży i oszustw na szkodę osób starszych. Pomimo licznych apeli, oszuści nie dają o sobie zapomnieć. Tym razem ofiarą oszusta mógł paść 82-letni mieszkaniec Bytomia. Kwota, jaką chciał wyłudzić fałszywy policjant, to 57 tysięcy złotych. Mężczyzna zadzwonił do seniora i poinformował, że jego pieniądze, które posiada w banku, są zagrożone i aby ich nie stracić, na potrzeby prowadzonego śledztwa należy je przelać na wskazane konto. Starszy człowiek po rozmowie telefonicznej z mężczyzną natychmiast poszedł do oddziału banku znajdującego się przy ulicy Dworcowej. Nieświadomy podstępu chciał wykonać przelew. Pracownica banku, widząc zdenerwowanie klienta, który chciał przelać tak dużą sumę pieniędzy, wzmogła czujność. Kobieta zasięgnęła porady u policjantki z bytomskiej komendy, a ta utwierdziła ją w przekonaniu, że to może być oszustwo. Pracownica banku postanowiła poinformować kierownictwo oddziału, które podjęło decyzję o wezwaniu policjantów. Stróże prawa potwierdzili, że senior padłby ofiarą oszusta.

Za kierownicą bez uprawnień i z „przekręconym” licznikiem

33-letni mieszkaniec Gliwic prowadził samochód pomimo wydanej decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów drogówki podczas kontroli przy ul. Miechowickiej. Jednak to nie wszystkie jego przewinienia.

27 maja po godzinie 13 policjanci z bytomskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który prowadził samochód osobowy pomimo decyzji administracyjnej cofającej mu uprawnienia do kierowania pojazdami. 33-latek wpadł w ręce mundurowych podczas kontroli drogowej przy ulicy Miechowickiej. Tam kierowca nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i wjechał za skrzyżowanie, gdy sygnalizator nadawał sygnał barwy czerwonej. W trakcie sprawdzenia kierującego toyotą policjanci ustalili, że mieszkaniec Gliwic ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Decyzję wydał gliwicki prezydent. Ponadto mundurowi podczas kontroli zweryfikowali odczyt drogomierza. Jak się okazało, istniała rozbieżność co do stanu faktycznie przebytych kilometrów z danymi zawartymi w systemach informatycznych. Za popełnione wykroczenie kierowca przyjał mandat karny, a pojazd został odholowany. Teraz śledczy z bytomskiego komisariatu wyjaśniają, jak doszło do rozbieżności wskazań licznika i kto jest za to odpowiedzialny. Za to przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

Amfetamina w mieszkaniu

Policjanci z bytomskiej komendy zatrzymali 39-latkę, która ukrywała narkotyki w mieszkaniu. Stróże prawa przejęli prawie 15 gramów amfetaminy. Kobieta już usłyszała zarzuty. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi jej do 3 lat więzienia.

25 maja kryminalni z bytomskiej komendy prowadzili działania przeciwko przestępczości narkotykowej. Wynikiem ich pracy było zatrzymanie 39-latki. Kobieta w swoim mieszkaniu w dzielnicy Łagiewniki ukrywała narkotyki. Stróże prawa przejęli prawie 15 gramów amfetaminy. Kobieta już usłyszała zarzuty. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi jej do 3 lat więzienia.

fot.KMP w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Byt 39 652585

Kronika Policyjna: 19 kwietnia [przegląd]

Byt 39 641452 g

Kronika Policyjna: 11 stycznia [przegląd]

Byt 39 635696 g

Zaginęła 12-latka w Bytomiu. Trwają poszukiwania

Byt wybuch gazu hlonda

Pożar na Hlonda. Prawdopodobnie wybuch gazu

Byt komendant

Straż Pożarna w Bytomiu ma nowego komendanta

Byt zniszczony plac zabaw

Ktoś zdewastował dzieciom plac zabaw