Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Gliwicach. Sprawdź, jak otrzymać wsparcie

Osoby pokrzywdzone przestępstwem, bardzo często boją się o tym mówić. Wiele spraw dopiero po latach wychodzi na światło dzienne. Działający od 3 lat Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Gliwicach, każdego dnia niesie pomoc ofiarom, świadkom i ich najbliższym.

Byt trauma 3485235 960 720

W ramach wsparcia, oferowana jest pomoc psychologiczna, prawna i finansowa. W zeszłym roku, udało się pomóc ponad 600 osobom. 490 pokrzywdzonych otrzymało pomoc prawną, a 194 psychologiczną. Ubiegłoroczne wsparcie finansowe dla pokrzywdzonych wyniosło ponad 170 tys. zł.

25 czerwca w Gliwicach, odbyła się konferencja, której celem było omówienie rekomendacji dla gmin w zakresie zwalczania przemocy w rodzinie oraz pomocy pokrzywdzonym. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi dotyczącymi przeciwdziałania przemocy, to właśnie gmina, jako jednostka najbliższa obywatelom, powinna nieść największą pomoc w tym zakresie. Niestety, w wielu przypadkach - działania są niewystarczające.

https://www.youtube.com/watch?v=DbGM9d_tSK4

Powstała rekomendacja

Opracowany przez specjalistów dokument zawiera porady dla gmin, które pokazują sposoby i rozwiązania, pomocne w efektywnym przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.

Gliwicka placówka jest doskonałym przykładem na to, że tak istotna pomoc jest naprawdę możliwa. I skuteczna. Świadczą o tym przede wszystkim wysokie liczby, za którymi stoją setki osób. Dzięki wsparciu finansowemu z Funduszu Sprawiedliwości, w całym kraju prężnie działa aż 370 takich ośrodków. W ramach Ośrodka Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Gliwicach przy ul. Siemieńskiego 22, działają także punkty terenowe.

  • Zabrze, ul. Wolności 191
  • Toszek, ul. Gliwicka 13
  • Ruda Śląska, ul. Niedurnego 57
  • Piekary Śląskie, ul. Wyszyńskiego 6
  • Tarnowskie Góry, ul. Krakowska 8

Jak otrzymać pomoc?

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest przełamanie strachu i kontakt z jednostką. Można to zrobić osobiście w jednym z punktów terenowych, za pośrednictwem strony internetowej albo telefonicznie: 579 519 688 (infolinia lokalna) i 222 309 900 (infolinia ogólnopolska).

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon