Agora Bytom ogranicza darmowe godziny parkowania. Płatne też w weekendy. Zmiany już od 1 lutego 2024 r.

Centrum handlowe Agora Bytom, wzorem innych galerii śródmiejskich w śląskich miastach, zdecydowała się na zmianę swojej polityki dotyczącej parkowania. Już nie będzie oferować dwóch darmowych godzin oraz bezpłatnego parkowania w weekend. Zmiany wejdą w życie już 1 lutego 2024 r.

Agora Bytom to centrum handlowe w samym sercu Bytomia. Znajduje się przy pl. Kościuszki 1, rzut beretem od spektakularnego bytomskiego Rynku. Od 1 lutego 2024 r. wejdą w życie spore zmiany związane z parkowaniem na parkingu należącym do centrum (ważna wskazówka dla przyjezdnych - piętrowy parking Agory nie znajduje się w podziemiach galerii, a 100 m obok, w osobnym budynku przy ul. Webera).

Zmiany w opłatach za parkowanie w Agorze Bytom

Do tej pory opłaty za parking obowiązywały tylko w dni robocze, od poniedziałku do piątku, ale pierwsze 2 godz. były bezpłatne w dniu dokonania zakupu za min. 50 zł (trzeba "odbić" bilet wjazdowy w punkcie Info), a dla widzów kina Cinema City - 4 godz. bezpłatnego parkingu. Dla pozostałych użytkowników - 3 zł za każdą rozpoczętą godzinę.

W soboty i niedziele parking był bezpłatny.

Od czwartku 1 lutego 2024 r. od poniedziałku do piątku pierwsza godzina parkowania jest bezpłatna. Druga kosztuje 1 zł. Trzecia godzina i więcej - 3 zł. W soboty i niedziele pierwsza godzina parkowania jest bezpłatna. Druga i kolejne kosztują 1 zł za każdą rozpoczętą godzinę.

Nie będzie trzeba już "odbijać" biletów parkingowych w Informacji, bo nowe zasady obowiązują wszystkich, niezależnie czy zrobili zakupy w Agorze czy nie.

Bez zmian natomiast pozostają ceny abonamentów:

  • 30-dniowy całodobowy – 220 zł
  • 14-dniowy całodobowy – 160 zł
  • 7-dniowy całodobowy – 110 zł
  • 3-dniowy całodobowy – 100 zł
  • 10 wjazdów (w ciągu 30 dni) – 160 zł
  • Pracowniczy 30-dniowy – 180 zł
  • Opłata za zgubienie biletu – 100 zł

Podwyżki opłat za parkowanie również w innych galeriach handlowych

Agora nie jest pierwszą galerią, która zdecydowała się na podwyżki cen parkowania i ograniczenie darmowych godzin. Od 1 stycznia 2023 r. w Galerii Katowickiej zamiast dwóch godzin bezpłatnych jest jedna, a cena godziny parkowania wzrosła z 3 do 4 zł. 1 lutego 2024 r. płatne parkowanie wprowadza też największe centrum handlowe w regionie - katowicka Silesia City Center. Tu więcej o zmianach w SCC: Od 1 lutego 2024 r. parkowanie w Silesia City Center w Katowicach będzie płatne po 3. godzinie, ale tylko w dni robocze

Bytom Tymczasowa stacja PKP

Może Cię zainteresować:

Odwołano pociągi z Bytomia do Gliwic. Wprowadzono komunikację zastępczą

Autor: Michał Wroński

31/01/2024

Stara poczta bytom zdjecia 25

Może Cię zainteresować:

Niepokojący urok bytomskiej Starej Poczty. Zobacz zdjęcia tej perły Bytomia z zewnątrz i ze środka

Autor: Katarzyna Pachelska

29/01/2024

Pierwszy odcinek ulicy pilsudskiego przebudowany 3

Może Cię zainteresować:

Pierwszy odcinek ul. Piłsudskiego w Bytomiu przebudowany. Kolejny etap dużej inwestycji w pierwszej połowie 2024 r.

Autor: Szymon Karpe

26/01/2024

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon