Pierwszy odcinek ul. Piłsudskiego w Bytomiu przebudowany. Kolejny etap dużej inwestycji w pierwszej połowie 2024 r.

Ulica Piłsudskiego w Bytomiu, na odcinku od skrzyżowania z ul. Chrobrego do ul. Piekarskiej została przebudowana. To dopiero pierwszy etap sporej inwestycji, na którą miasto pozyskało rządowe wsparcie z tzw. "Polskiego Ładu". Kolejny etap robót rozpocznie się od skrzyżowania z ul. Matejki.

Zakończyła się przebudowa pierwszego z odcinków ulicy Piłsudskiego, od skrzyżowania z ul. Chrobrego do skrzyżowania z ul. Piekarską. Oprócz jezdni i chodnika zmodernizowano zjazdy do posesji i wejścia do budynków. Roboty objęły również budowę drogi pieszo-rowerowej oraz wymianę studni rewizyjnych, ściekowych i teletechnicznych. Inwestycję zrealizowała firma ZRD Orfin z Radzionkowa, za kwotę ponad 676 tys. zł, w całości pochodzących z budżetu miasta.

- Ulica Piłsudskiego to jedna z najważniejszych dróg w mieście, przez
którą przebiega w części DK94. Przebudowa tej drogi wraz z budową
zbiornika retencyjnego ma na celu zapobieganie powstawaniu podtopień,
które od wielu lat stanowią problem tej ulicy w czasie ulew
- mówi
zastępca prezydenta Bytomia Michał Bieda.

Przebudowa kolejnego fragmentu ulicy Piłsudskiego, od skrzyżowania z ul. Matejki do skrzyżowania z ul. Chrobrego, wraz z budową zbiornika retencyjnego pod pl. Sobieskiego, rozpocznie się w pierwszej połowie 2024 r. Obecnie trwa opracowanie dokumentacji technicznej.

Przypomnijmy: W listopadzie 2022 roku zostały podpisane umowy pomiędzy Miejskim Zarządem Dróg i Mostów, Bytomskim Przedsiębiorstwem Komunalnym oraz konsorcjum firm: MT-ECO Sp. z o.o. z Imielina i JUSTMAR Turczyński Marcin z Chełma Śląskiego na przebudowę dróg i chodników wraz z infrastrukturą towarzyszącą w części ulic Piłsudskiego, Matejki, Krakowskiej oraz pl. Sobieskiego. Inwestycja ma ograniczyć problem zalewania ul. Piłsudskiego w czasie nawalnych deszczów. Na realizację wartej niemal 45 mln zł inwestycji miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości 30 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład. Zgodnie z umową, realizacji całej inwestycji powinna się zakończyć do końca 2025 roku.

Kosciol mariacki zima

Może Cię zainteresować:

Dzwony kościoła Mariackiego zamilkną? Mieszkaniec poskarżył się do urzędu

Autor: Daniel Lekszycki

25/01/2024

Mobilne centrum dowodzenia

Może Cię zainteresować:

Policjanci podglądali czy kierowcy ustępują pieszym

Autor: Redakcja Bytomski

24/01/2024

Rusza latanie pozimowych dziur w drogach bytom 2

Może Cię zainteresować:

Pozimowe dziury w drogach muszą zniknąć. Ruszyły prace przy al. Jana Pawła II. Chorzowska kolejna do remontu

Autor: Redakcja Bytomski

23/01/2024

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon