Awaria ciepłownicza usunięta. Ale kaloryfery nie tak szybko znowu będą ciepłe

Fortum Silesia S.A poinformowało, że wszystkie naprawy kotła zakończyły się pomyślnie. To oznacza powrót ciepła w kaloryferach mieszkań w Bytomiu, korzystających z sieci ciepłowniczej zasilanej przez zabrzańską elektrociepłownię. Ale nie od razu.

Fortum

Fortum Silesia S.A poinformowało, że wszystkie naprawy kotła zakończyły się pomyślnie, co potwierdziły przeprowadzone badania oraz Urząd Dozoru Technicznego, który odebrał zrealizowane roboty w kotle w EC Zabrze.

Awaria systemu ciśnieniowego kotła usunięta

O godz. 9.30 21 stycznia 2023 r. rozpoczął się proces uruchamiania kotła, co oznacza, że stopniowo będą zwiększane dostawy ciepła. Jednak to nie oznacza, że kaloryfery będą wyraźnie cieplejsze od razu, trzeba będzie poczekać do godzin wieczornych 21 stycznia.

Służby techniczne PEC Sp z o.o. prowadzą intensywne działania regulacyjne mające na celu możliwe jak najszybsze przywrócenie optymalnych parametrów we wszystkich punktach bytomskiego sytemu ciepłowniczego.

Zakłócenia w dostawie energii cieplnej trwały od 16 stycznia

Awaria systemu ciśnieniowego kotła głównej jednostki wytwórczej firmy Fortum Silesia S.A., zlokalizowanej w Zabrzu, zdarzyła się 16 stycznia 2023 r. Wywołała zakłócenia w dostawie energii cieplnej. Dostawa ciepła do mieszkańców Zabrza oraz Bytomia (do Śródmieścia, Miechowic, Szombierek, Karbia, Łagiewnik, Rozbarku i os. Arki Bożka) odbywała się ze źródeł zapasowych o mniejszej mocy ciepła.

Pestilence w EC Szombierki 4

Może Cię zainteresować:

Gwiazdy metalu nagrały teledysk w Elektrociepłowni Szombierki. Apokalipsa pasuje do stanu zabytku

Autor: Marcin Zasada

20/01/2023

Pożar Piłsudskiego Bytom

Może Cię zainteresować:

Pożar mieszkania w centrum Bytomia. Paliło się w kuchni na pierwszym piętrze

Autor: Katarzyna Pachelska

17/01/2023

Rozbiorka wiaduktu przy ul. Miarki

Może Cię zainteresować:

Rozbierają wiadukt. Przejazd znów jest zamknięty

Autor: Daniel Lekszycki

20/01/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon