Bal maskowy w Domu Pomocy Społecznej Kombatant. Bernadeta Kowalska gwiazdą karnawału

Śpiewy i tańce w Domu Pomocy Społecznej Kombatant mają już wieloletnią tradycję. Coroczne bale karnawałowe różnią się konwencjami, ale niezmienna pozostaje dobra zabawa podopiecznych i gości ośrodka.

W środę, 24 stycznia, w Domu Pomocy Społecznej Kombatant odbył się bal maskowy, w którym wzięło udział około stu osób. Gwiazdą wydarzenia była znana na Śląsku wokalistka Bernadeta Kowalska, która wystąpiła specjalnie dla seniorów ze swoimi największymi przebojami. Pracownicy i pensjonariusze domu zadbali o dekoracje i poczęstunek. W środowym karnawale oprócz mieszkańców Kombatanta wzięli też udział podopieczni z innych bytomskich placówek, a nawet goście z Lublińca:

  • DPS dla Dorosłych z ul. Dworcowej,
  • DPS Wędrowiec,
  • Bytomskiego Centrum Wsparcia,
  • Ewangelickiego Domu Opieki Ostoja Pokoju,
  • Środowiskowego Domu Samopomocy Integracja z Szombierek
  • DPS Dom Kombatanta w Lublińcu.
- Zabawę organizujemy od ponad dwudziestu lat i uczestniczą w niej chętnie nasi podopieczni oraz mieszkańcy innych Domów Pomocy Społecznej i instytucji pomocowych. Co roku bawi się u nas około stu osób. W przeszłości mieliśmy już bale w konwencji m.in. dzikiego zachodu, lat 20. i 30., góralskiej, hawajskiej, czy azjatyckiej. W środę zorganizowaliśmy bal maskowy - mówi Monika Romańczyk, dyrektorka DPS Kombatant.
Konkurs choreograficzny bytom 2020

Może Cię zainteresować:

Młodzi choreografowie na scenę. Czas na artystyczny debiut!

Autor: Magdalena Mikrut-Majeranek

24/01/2024

Bytom fantastyczny czyli nowy przewodnik dla najmlodszych 5

Może Cię zainteresować:

"Bytom Fantastyczny", czyli nowy przewodnik po mieście dla najmłodszych. Zwiedź Bytom z Bebokiem, Świetlikiem i Gwarkiem

Autor: Szymon Karpe

23/01/2024

Petfur butelkomat

Może Cię zainteresować:

Pierwszy butelkomat w Bytomiu stanął w Atrium Plejada

Autor: Daniel Lekszycki

20/01/2024

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon