BCKino dołącza do Sieci Kin Europejskich Europa Cinemas. Jeszcze więcej wartościowych europejskich produkcji

Logo Europa Cinemas obecne jest w 42 krajach, w 1126 kinach, na 2806 ekranach w 680 miastach. Od teraz także w Bytomiu!

Bytomskie Centrum Kultury
Bckino w sieci europa cinemas

BCKino, kino studyjne działające przy Bytomskim Centrum Kultury, spełniając wszystkie standardy, dołączyło do rodziny Sieci Kin Europejskich Europa Cinemas.

- Dzięki współpracy z Europa Cinemas będziemy rozwijać sieć kontaktów i wymieniać się doświadczeniem. Ogromne znaczenie ma również możliwość uczestniczenia w organizowanych przez Europa Cinemas konferencjach i szkoleniach, aby w BCKinie było jeszcze więcej wartościowych europejskich produkcji - mówi Agnieszka Sznober z Bytomskiego Centrum Kultury.

Cała sieć przyciąga każdego roku około 78 mln widzów. Należą do niej kina z 38 krajów starego kontynentu, zaś w Polsce skupia ona 49 obiektów z 129 ekranami. Przyświecają jej cztery główne cele:

  1. wzmocnienie obecności kina europejskiego,
  2. wspierania inicjatyw europejskich skierowanych do młodej widowni,
  3. promowanie różnorodności w repertuarze filmów europejskich,
  4. zbudowanie sieci kin, które będą prowadziły wspólne przedsięwzięcia na szczeblu krajowym i europejskim.

Becek dzięki inwestycjom poczynionym w ostatnich latach dysponuje trzema salami projekcyjnymi, z czego na największej może zasiąść niemal 500 widzów, a na najmniejszej 30. Wszystkie dysponują najnowocześniejszym sprzętem kinowym, który oferuje jakość na poziomie dorównującym, bądź nawet przewyższającym komercyjne multipleksy. Oddana do użytku w 2019 roku sala Gloria (nazwana na cześć kultowego kina) posiada laserowy projektor i systemem dźwięku Dolby Surround 7.1, co czyni ją jedną z najnowocześniejszych w kraju. Codziennie w BCKinie grane są 3-4 seanse filmowe.

BCKino w 2012 roku przystąpiło do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, a od 2015 r. posiada status kina studyjnego. Oprócz regularnych seansów repertuarowych, odbywają się w nim również przeglądy festiwalowe, natomiast latem instytucja wychodzi w miasto organizując pokazy plenerowe w różnych dzielnicach Bytomia.

Lokal w bytomiu

Może Cię zainteresować:

Manuffaktura i Fundacja Inqubator Teatralny kolejny rok poprowadzą "lokal w Bytomiu". W planach finał WOŚP, Fajer i wskrzeszenie inicjatywy lokalnej

Autor: Redakcja Bytomski

17/01/2024

Kolednicy z zytomierza w bytomiu 2024 6

Może Cię zainteresować:

Kolędnicy z Żytomierza w Bytomiu. Wspólne śpiewanie ponad granicami już od 15 lat

Autor: Redakcja Bytomski

16/01/2024

Petarda zdjęcie 1920 x 1080 px 2 1 v2

Może Cię zainteresować:

Najzabawniejsza komedia tego roku! Już 04.02.2024 r. o godz. 15:30 oraz 18:30 w Bytomskim Centrum Kultury odbędzie się spektakl Teatru Kamienica - „Petarda”.

Autor: Reklama

18/01/2024

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon