Manuffaktura i Fundacja Inqubator Teatralny kolejny rok poprowadzą "lokal w Bytomiu". W planach finał WOŚP, Fajer i wskrzeszenie inicjatywy lokalnej

Poznaliśmy wyniki konkursu na operatora Centrum Organizacji Pozarządowych - "lokal w Bytomiu". Po raz kolejny poprowadzą go Stowarzyszenie Manuffaktura i Fundacja Inqubator Teatralny. W tym roku społeczników czekają nowe wyzwania.

lokal w Bytomiu: FB
Lokal w bytomiu

Jak podkreślają społecznicy, lokal w Bytomiu to miejsce spotkań, nawiązywania relacji, wymiany inicjatyw, które pomogą integrować środowisko bytomskich NGO-sów. Lokal służy też wsparciem infrastrukturalnym i technicznym, polegającym na udostępnianiu przestrzeni oraz jego zaplecza bytomskim NGO. Przedstawiciele bytomskiego trzeciego sektora będą mogli również nadal korzystać z ciekawej oferty szkoleń i webinarów.

Wkrótce w lokalu czeka nas m.in. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku nie zabraknie także Fajeru, czyli festiwalu organizacji pozarządowych. Jak zapewniają społecznicy, w 2024 r. czekają ich także nowe wyzwania, związane chociażby z większą aktywizacją społeczności lokalnych w poszczególnych dzielnicach Bytomia.

- Przymierzamy się do wskrzeszenia inicjatywy lokalnej. Zależy nam na
tym, żeby dotrzeć do mieszkańców, dać im narzędzia do tego, by brali
sprawy w swoje ręce i mogli zmieniać swoje otoczenie, realizując małe
projekty w swoich lokalnych społecznościach
- mówi Jagoda Stuła z lokalu
w Bytomiu.
Frech magdalena tenis

Może Cię zainteresować:

Sensacja w Melbourne! Magdalena Fręch wygrywa z Caroline Garcią w drugiej rundzie Australian Open

Autor: Redakcja Bytomski

17/01/2024

Kolednicy z zytomierza w bytomiu 2024 6

Może Cię zainteresować:

Kolędnicy z Żytomierza w Bytomiu. Wspólne śpiewanie ponad granicami już od 15 lat

Autor: Redakcja Bytomski

16/01/2024

Szkola muzyczna bytom 04

Może Cię zainteresować:

Szkoła Muzyczna w Bytomiu. Jej aula to neogotycki klejnot architektury. I te kolory! Zieleń, złoto, niebieskie i czerwone akcenty. Zobaczcie zdjęcia

Autor: Katarzyna Pachelska

13/01/2024

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon