Bytomianie uczczą pamięć Aleksieja Nawalnego. ,,Putinowski reżim zamordował kolejnego niewinnego człowieka"

,,Płakać się chce. Putinowski reżim zamordował kolejnego niewinnego człowieka" - mówi Rafał Minc, organizator symbolicznego pożegnania Aleksieja Nawalnego w Bytomiu. Wydarzenie odbędzie się 18 lutego o godz. 18:00 na placu Sobieskiego. Bytomianie uczczą pamięć Nawalnego i wszystkich zamordowanych opozycjonistów w Rosji.

PAP
Aleksiej nawalny pap

Aleksiej Nawalny nie żyje

16 lutego 2024 r. w kolonii karnej w miejscowości Charp zmarł Aleksiej Nawalny, adwokat, publicysta, lider rosyjskiej opozycji i więzień polityczny. Znany krytyk władz Kremla to kolejna ofiara reżimu Władimira Putina. Wcześniej podobny los spotkał m.in. Annę Politkowską, Aleksandra Litwinienkę czy Borysa Niemcowa.

- Nawalny miał w Rosji bardzo duże poparcie, wiele osób go wspierało i Putin nie mógł tego znieść. Prawdopodobnie zatruli go, albo nie wiem co zrobili. On żył w strasznych warunkach przez ostatnie lata i mimo to trzymał się dobrze. Jego śmierć to tragedia dla całego rosyjskiego narodu - powiedział w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej Alosza Awdiejew, polski pisarz i aktor rosyjskiego pochodzenia.

Bytomianie uczczą pamięć Nawalnego

W niedzielę 18 lutego 2024 r. o godz. 18:00 na placu Jana III Sobieskiego w Bytomiu, przy schodach pod napisem ,,Biblioteka", Rafał Minc organizuje symboliczne pożegnanie Nawalnego. Wydarzenie ma uczcić jego pamięć oraz wszystkich rosyjskich opozycjonistów, zamordowanych i zamęczonych przez putinowską władzę.

- W symbolicznym geście pamięci, pojednania i sprzeciwu spotkamy się w gronie znajomych i nieznajomych, aby uczcić męczeństwo Aleksieja Nawalnego i śmierć wszystkich ofiar putinowskiego reżimu. Przynieście co możecie: znicz, kamień, kwiatek, laurkę. Będzie je można ułożyć pod portretem Aleksieja przy schodach. „Aby zło zatriumfowało, wystarczy, by dobry człowiek niczego nie robił” - mówi Rafał Minc.
Pogrzeb Władysława Kłoczki

Może Cię zainteresować:

Bytom pożegnał Władysława Kłoczkę. "Pozostanie na zawsze w naszej pamięci i w naszych sercach"

Autor: Urszula Gołkowska

18/02/2024

Huta Zygmunt w filmie Baraka 2

Może Cię zainteresować:

Bytom w słynnym filmie "Baraka". Symboliczną sekwencję nakręcono, gdy płonęły jeszcze piece hut

Autor: Redakcja

18/02/2024

Chlopi kadr Piotr Dominiak 04

Może Cię zainteresować:

Film "Chłopi" bytomskiej reżyserki DK Welchman nagrodzony tytułem Bestsellera Empiku

Autor: Katarzyna Pachelska

14/02/2024

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon