Bytomscy seniorzy mogą otrzymać opaski bezpieczeństwa z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie

Jeszcze do piątku, 4 lipca, zainteresowani, mogą ubiegać się uzyskanie specjalnej opaski bezpieczeństwa dla osób starszych. To urządzenia wyposażone chociażby w sygnał SOS czy detektor upadku. Dla mieszkańców, dostępne są one w ramach programu Korpus Wsparcia Seniorów.

Opaska

Korpus Wsparcia Seniorów

Korpus Wsparcia Seniorów to specjalny program realizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie Bytomiu. Dedykowany jest osobom w wieku 60+. Zwraca uwagę na potrzeby osób starszych, mających problemy z samodzielnym funkcjonowaniem, wynikające przede wszystkim ze złego stanu zdrowia. W ramach Modułu II realizowanego przez MOPR programu, do 4 lipca 2024, potrwa rekrutacja w sprawie uzyskania specjalnej opaski bezpieczeństwa.

Kto może otrzymać opaskę?

O uzyskanie takiej opaski (do 31 grudnia 2025) mogą starać się mieszkańcy Bytomia w wieku 60+, mający problemy z samodzielnym funkcjonowaniem, wynikające ze stanu zdrowia. Program dedykowany jest osobom starszym, prowadzącym samodzielnie gospodarstwa domowe. Uzyskanie opaski jest możliwe także w przypadku zamieszkiwania z osobami bliskimi, które jednak, z uwagi na brak czasu - nie są w stanie zapewnić wystarczającego wsparcia potrzebującym seniorom.

Jak złożyć wniosek?

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w programie, są zobowiązane do dostarczenia do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu przy ul. Strzelców Bytomskich 16 (pokój 102 w godzinach pracy placówki) prawidłowo wypełnionej karty zgłoszenia. Załączniki można pobrać ze strony internetowej. Dodatkowych informacji udzielają pracownicy pod numerem telefonu 32 388 67 22. Kartę zgłoszeniową należy złożyć do 4 lipca 2025.

Funkcje opaski bezpieczeństwa

Specjalna opaska udostępniona do końca roku przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Bytomiu, dla potrzebujących seniorów, wyposażona jest w kilka bardzo przydatnych funkcji. To przede wszystkim sygnał SOS, detektor upadku, czujnik zdjęcia opaski, lokalizator GPS, możliwość komunikowania się z centrum obsługi i opiekunem, a także stały monitoring pulsu i saturacji.

Smartband połączony jest z usługą operatora pomocy i w przypadku nagłego zagrożenia, wciśnięcie guzika alarmowego, poskutkuje połączenie się z centralną. Tam, dyspozytor podejmie decyzję o dalszej formie pomocy koniecznej do udzielenia seniorowi. W zależności od sytuacji, możliwe będzie wezwanie bliskich, pracowników ośrodka pomocy społecznej lub pogotowia ratunkowego.

Pociag Kolei Slaskich Pyrzowice

Może Cię zainteresować:

Długo wyczekiwane pociągi do Pyrzowic z Gliwic, Katowic i Sosnowca już ruszyły

Autor: Katarzyna Pachelska

02/07/2025

1920x1080

Może Cię zainteresować:

Bytomskie Wodociągi Sp. z o.o. – nowoczesne zarządzanie wodą, troska o środowisko

Autor: Artykuł sponsorowany

01/07/2025

Bytom kierunek gzm

Może Cię zainteresować:

Kierunek GZM: Śladem średniowiecznych murów Bytomia

Autor: Aleksandra Szlęzak

30/06/2025

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon
Reklama