Bytomskie Kolędowanie ze Świątecznym Barszczem 2022 odbyło się na ul. Gliwickiej

W środę 21 grudnia nie tradycyjnie na ulicy Dworcowej, która jest w remoncie, ale na ul. Gliwickiej, odbyło się Bytomskie Kolędowanie ze Świątecznym Barszczem. Zobaczcie zdjęcia z tej imprezy.

Nie ma w Bytomiu przygotowań do świąt Bożego Narodzenia bez Bytomskiego Kolędowania ze Świątecznym Barszczem. I w tym roku impreza się odbyła - w środę 21 grudnia 2022 - ale nie tradycyjnie na ulicy Dworcowej, która jest wielkim placem budowy, ale na pobliskiej ulicy Gliwickiej w centrum miasta. Plenerowa wigilia rozpoczęła się o godz. 14.00 i trwała do 16.30.

Miejska wigilia w Bytomiu

Jak co roku w przygotowanie miejskiej wigilii zaangażował się personel działającego przy ul. Dworcowej Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych, a także pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz uczniowie bytomskiego „gastronomika”, którzy upiekli i udekorowali pierniki.

Na wszystkich, którzy przybyli na Bytomskie Kolędowanie czekał świąteczny barszcz i uszka. Przygotowano aż 1,5 tysiąca porcji!

O artystyczną stronę przedsięwzięcia zadbali m.in. zespół Miechowici oraz dzieci i młodzież z Młodzieżowych Domów Kultury nr 1 i 2, a także PSBand z Państwowych Szkół Budownictwa - Zespołu Szkół.

Swój wkład w oprawę wigilii w Bytomiu mieli też harcerze, którzy zaprosili wszystkich do wspólnego kolędowania, ale też przekazali mieszkańcom Betlejemskie Światło Pokoju.

Kiermasz świąteczny na ulicy Gliwickiej

W rozstawionych na ul. Gliwickiej świątecznych kramach można było kupić ręcznie malowane bombki i inne ozdoby choinkowe, przygotowane specjalnie na tę okazję przez bytomskie stowarzyszenia, podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej oraz domu pomocy społecznej. W tym roku nie zabrakło też lokalnych przedsiębiorców.

Klub Skarpa Bytom

Może Cię zainteresować:

Największa ściana wspinaczkowa powstanie w Bytomiu. Będzie to pierwszy tego typu obiekt w Polsce

Autor: Martyna Urban

16/12/2022

Wysypisko kamienska

Może Cię zainteresować:

Na dawnym wysypisku w Bytomiu ma powstać farma fotowoltaiczna. Na początek 13000 paneli słonecznych

Autor: Patryk Osadnik

16/12/2022

Dawny Hotel Pionier

Może Cię zainteresować:

Dawny hotel przy Dworcowej na sprzedaż. Dotąd nie było chętnych

Autor: Daniel Lekszycki

16/12/2022

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon