Drastyczne odkrycie na placu Akademickim w Bytomiu. Policja potwierdza: "W nocy znaleziono tam zwłoki"

W nocy z soboty na niedzielę (19 na 20 sierpnia) w centrum Bytomia doszło do makabrycznego znaleziska. W środku nocy na miejsce zadysponowano policję i Zespół Ratownictwa Medycznego.

Policja Śląska
Policja noc

Tuż po północy w niedzielę 20 sierpnia 2023 r. przypadkowi przechodnie wezwali funkcjonariuszy policji na plac Akademicki w Bytomiu. Dla mniej obeznanych w topografii miasta: znajduje się on na północ od Rynku, niedaleko Bytomskiego Centrum Kultury. Plac nie jest objęty monitoringiem.

Mieszkańcy kamienic przy pl. Akademickim słyszeli w nocy policyjne koguty, widzieli radiowóz. Świadkowie mówią także o wezwaniu na miejsce karetki pogotowia na sygnale, która odjechała z tego miejsca już bez włączonych sygnałów dźwiękowych. Czynności policji i ratowników trwały kilkadziesiąt minut.

Powodem interwencji służb było znalezione na placu Akademickim ciało człowieka. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Komendą Miejską Policji w Bytomiu. Jak przekazała nam kom. Anna Lenkiewicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu, policja potwierdza fakt znalezienia ciała na placu Akademickim, ale na tę chwilę nie udziela żadnych dodatkowych informacji w tej sprawie.

RADZIONKOW PIOTR MANKIEWICZ MUZEUM CHLEBA

Może Cię zainteresować:

Zmarł Piotr Mankiewicz, założyciel Muzeum Chleba w Radzionkowie

Autor: Urszula Gołkowska

20/08/2023

Policja

Może Cię zainteresować:

Nie uciekną przed karą. Bytomscy policjanci namierzyli poszukiwanych przez sądy

Autor: Redakcja Bytomski

19/08/2023

Bytomianin przywłaszczył instrument warty kilka tysięcy zł

Może Cię zainteresować:

Piekarscy policjanci odzyskali instrument warty kilka tysięcy złotych. Przywłaszczył go mieszkaniec Bytomia

Autor: Martyna Urban

16/08/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon