Empik powstaje w Galerii Agora w Bytomiu. Wraca do naszego miasta po kilkuletniej przerwie

Bytom jest jednym z niewielu dużych miast w Metropolii (obok Chorzowa), w którym nie działał ani jeden Empik. Sklep tej sieci został otwarty niedawno w znacznie przecież mniejszych Piekarach Śląskich, a w Katowicach powstał w kwietniu tego roku już szósty salon tej marki w mieście. Jednak mamy dobrą nowinę - w Bytomiu właśnie powstaje nowy Empik, otwarcie już we wrześniu.

Katarzyna Pachelska
Empik bytom agora

W Polsce działa ponad 330 sklepów stacjonarnych sieci Empik. I choć dziś to typowo komercyjna marka (kiedyś, za PRL-u, Empiki nie były zwykłymi sklepami a kulturalnymi oknami na świat), to cieszy się zainteresowaniem wśród odbiorców kultury. Można tu kupić książki, gazety i czasopisma, płyty i wiele innych artykułów, np. papierniczych.

Empik zostanie otwarty w Galerii Agora w Bytomiu

W Bytomiu jednak przez kilka ostatnich lat nie było żadnego Empiku. Konkretnie - od wybuchu pandemii koronawirusa. Salon w CH Plejada miał zostać przeniesiony do parku handlowego przy ul. Wrocławskiej, ale ostatecznie sieć wycofała się z tego pomysłu, i - w efekcie - z Bytomia.

Jednak Empik wraca do Bytomia, do nowego miejsca. Salon powstaje na poziomie 0 Galerii Agora, między salonem Vision Express a Gattą. Otwarcie jest zapowiadane już na 29 września 2023 r. (piątek).

- Z tej okazji przygotowaliśmy dla klientów specjalne atrakcje. W dniach 29-30 września drugą książkę będzie można kupić z 50% rabatem. Ponadto rozdamy 300 voucherów na 50 odbitek w Empik Foto, a 50 pierwszych klientów, którzy zrobią zakupy za min. 80 zł, otrzyma roczną subskrypcję programu Empik Premium - mówi Anna Gut-Mostowy, rzeczniczka sieci Empik.

Będzie tu można odbierać produkty z rezerwacji online

Nowy salon Empik w Centrum Handlowym Agora Bytom będzie miał powierzchnię 200 metrów kwadratowych.
- Na klientów nowego salonu czeka różnorodna oferta kulturalna i rozrywkowa – nowości wydawnicze, literackie i muzyczne bestsellery, zabawki, topowe planszówki czy artykuły papiernicze i kreatywne. Na półkach znajdą także prasę, gadżety z unikalnych kolekcji Empiku oraz mnóstwo inspiracji prezentowych - dodaje rzeczniczka Empiku.

  Mieszkańcy Bytomia będą mogli rezerwować produkty online z odbiorem w salonie po 2 godzinach czy bezpłatnie odbierać zamówienia online w salonie, w opcji eko - bez żadnych opakowań i wypełniaczy.

   W momencie otwarcia zespół salonu będzie liczył łącznie 7 osób (6 pracowników i partner handlowy prowadzący sklep).

    Plac zabaw Łagiewniki

    Może Cię zainteresować:

    W Łagiewnikach powstanie nowy plac zabaw. Ruszyła modernizacja przy ulicy Palińskiego

    Autor: Redakcja Bytomski

    14/09/2023

    Zmiany kursuów tramwajów

    Może Cię zainteresować:

    Trwa przebudowa ulicy Sądowej i Piekarskiej. Kursy tramwajów w tym rejonie zostaną wstrzymane

    Autor: Redakcja Bytomski

    12/09/2023

    Tomasz fialkowski bytom 011

    Może Cię zainteresować:

    Pan Fiołek lubi pistacjowe. Lodziarnia i kawiarnia "U Fiołków" w Bytomiu wyprzedziła modę na lody rzemieślnicze. "Kocham to, co robię" - mówi Tomasz Fiałkowski

    Autor: Katarzyna Pachelska

    26/08/2023

    Subskrybuj bytomski.pl

    google news icon