Garbusy i zwiedzanie schronu w Miechowicach. W Bytomiu odbył się piknik pn. "Powrót do PRL-u"

W Miechowicach przy ulicy Stolarzowickiej czas cofnął się o kilkanaście lat. 23 lipca odbył się tam Śląski Piknik Rodzinny „Powrót do PRL-u”. Uczestnicy wydarzenia mogli podziwiać samochody oraz zwiedzić miechowicki schron.

W Miechowicach odbył się Śląski Piknik Rodzinny

W sobotę, 22 lipca na terenie ProFort Centrum w Bytomiu odbył się Śląski Piknik Rodzinny. W wydarzeniu wziął udział aktor Henryk Gołębiewski. Główną atrakcją imprezy była wystawa zabytkowych samochodów - maluchów, syren, garbusów, policyjnych i wojskowych wozów, motorów i wielu innych.

Oprócz zlotu zabytkowych pojazdów, uczestnicy mieli możliwość skorzystać z strzelnicy, spotkania z rekonstruktorami, zobaczenia pokazu pierwszej pomocy. Ponadto najmłodsi mieli okazję skorzystać z wielu atrakcji dla najmłodszych.

Kolejnym punktem programu było również zwiedzanie schronu w Miechowicach, który jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Bytomiu. - Za sprawą podziemnego obiektu z okresu II wojny światowej, a także licznych imprez towarzyszących, schron cieszy się dużą popularnością, a podczas każdego dnia otwartego, w Miechowicach nie brakuje miłośników militariów oraz osób chcących poznać historię wydarzeń z II wojny światowej, jakie rozegrały się na Górnym Śląsku - opisuje urząd miejski.

XVIII Zlot pojazdów militarnych Bytom

Może Cię zainteresować:

XVIII Zlot Pojazdów Militarnych „Śląskie Manewry” w Bytomiu za nami. Zobaczcie, jak było

Autor: Michał Wroński

04/06/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon