Jest tu jak na wsi, a mimo to zaraz powstanie tu już drugi market

Po tej okolicy trudno poznać, że to Bytom. Tymczasem w odstępie zaledwie kilku miesięcy powstaje tu już drugi market. Do niedawno otwartego Lidla dołączy jego największy konkurent.

Spośród wszystkich jedenastu dzielnic Bytomia Górniki są najmniejsze. Panuje tu iście wiejski klimat. W krajobrazie dominuje niska, jednorodzinna zabudowa, istnieje tam sporo gospodarstw rolnych i pól uprawnych, przez co niejeden mógłby się zdziwić, że to jeszcze Bytom - dawne miasto hut i kopalń.

Można by pomyśleć, że w takim miejscu co najwyżej mogłoby powstać nieduże Dino. Tymczasem ta spokojna dzielnica przeżywa właśnie handlowy boom, co zapewne jest spowodowane przebiegającą przez dzielnicę Drogą Krajową nr 78 i bliskością węzła autostrady A1, który stanowi dla mieszkańców powiatu tarnogórskiego główny dojazd do Gliwic. Dopiero w lutym u zbiegu ulic Żołnierskiej i Ptakowickiej otwarto sklep niemieckiej sieci Lidl, a już na ukończeniu jest kolejny market tego typu. I to wcale nie taki mały...

- Zakres inwestycji obejmuje budowę pawilonu handlowo-usługowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą i drogową, w tym budową murów oporowych, dojścia przeciwpożarowego oraz zagospodarowanie terenu działek - informuje Arkadiusz Janocha z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Inwestycja jest prowadzona w rejonie skrzyżowania ulic Żołnierskiej i Gombrowicza. Architektura budynku wskazuje, że docelowo będzie tam funkcjonować sklep samoobsługowy portugalskiej sieci Biedronka. Prace budowlane prowadzi Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Dewiza z Bytomia, które wybudowało lub przebudowało wiele obiektów działających pod znakiem uśmiechniętego owada.

Nowy market w Górnikach zostanie wyposażony w instalacje: wodną, kanalizacji sanitarnej w tym budową szczelnego zbiornika na nieczystości ciekłe o pojemności 10 mᶟ, kanalizacji deszczowej wraz z budową 7 szczelnych zbiorników na wody opadowe o pojemności 10 mᶟ, elektryczną, grzewczą z pompą ciepła, wentylacji mechanicznej i klimatyzacji. Termin otwarcia nie został jeszcze podany do publicznej wiadomości.

Biedronka ma już 15 sklepów w Bytomiu. Market w Górnikach będzie więc już szesnastym obiektem tej sieci w naszym mieście.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon