Katastrofa budowlana w Bytomiu. Zawaliła się ściana kamienicy przy ul. Konstytucji

Dzisiaj, w czwartek 14 grudnia 2023 r. w Bytomiu miała miejsce katastrofa budowlana. Zawaliła się ściana kamienicy.

Bytomska policja informuje o katastrofie budowlanej w mieście 14 grudnia 2023 r. Zawaliła się jedna ze ścian 3-kondygnacyjnej kamienicy przy ul. Konstytucji (w rejonie numeru 50). Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o godz. 15:27.

Z pobliskiego budynku trzeba było ewakuować mieszkańców.

- Prowadzący akcję wstępnie wykluczyli, aby ktoś ucierpiał w wyniku zdarzenia, którego przyczyny teraz ustalamy wspólnie z Inspekcją Nadzoru Budowlanego - mówią bytomscy policjanci.

Bytomscy mundurowi zabezpieczali miejsce katastrofy.

Zawaleniu uległa tylna ściana kamienicy, która jest zabezpieczonym pustostanem. Do kamienicy przylegają dwa inne budynki. W tych dwóch budynkach w sumie jest 12 mieszkań, z czego osiem to pustostany. Cztery mieszkania pozostają zamieszkałe.

- Nasze działania polegały tylko na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Przed naszym przybyciem zamieszkałą część tych budynków przyległych opuściło samodzielnie sześć osób. Strażacy pomogli dwóm starszym osobom, które nie były w stanie same opuścić kamienicy - relacjonuje asp. Szymon Michalski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu,

Na miejsce przybyła powiatowa inspektor nadzoru budowlanego, która po przeprowadzeniu oględzin stwierdziła, że budynki przyległe nie nadają się do dalszego zamieszkania. Na miejscu byli też przedstawiciele Bytomskich Mieszkań, którzy są administratorami tych budynków i od razu zapewnili lokatorom lokale zastępcze.

- Działania zakończyły się tuż przed godz. 18. Pracowało tam 19 strażaków - cztery zastępy i samochód operacyjny - dodaje oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu.

Straz ochrony kolei

Może Cię zainteresować:

Sokiści złapali na gorącym uczynku w Bytomiu dwóch złodziei węgla z pociągu jadącego z katowickiej kopalni

Autor: Katarzyna Pachelska

14/12/2023

Tyton bez akcyzy

Może Cię zainteresować:

Setki kilogramów tytoniu bez akcyzy

Autor: Redakcja Bytomski

12/12/2023

Kluczyki alkohol

Może Cię zainteresować:

Miał 3 promile. Trafił na policjanta po służbie

Autor: Redakcja Bytomski

09/12/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon