Sokiści złapali na gorącym uczynku w Bytomiu dwóch złodziei węgla z pociągu jadącego z katowickiej kopalni

Funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei z Bytomia złapali ostatniej nocy na gorącym uczynku dwóch złodziei węgla. Bytomianie kradli węgiel z usypu z pociągu jadącego z Katowic.

SOK
Straz ochrony kolei

Jak informuje Straż Ochrony Kolei, podczas ostatniej nocy (13/14 grudnia 2023 r.) na terenie stacji kolejowej w Bytomiu funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z bytomskiej grupy operacyjno-interwencyjnej ujęli na gorącym uczynku dwóch sprawców.

Do zdarzenia doszło około 1:00 w nocy na torach stacji PKP Bytom. Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei w Bytomiu w trakcie prowadzonych działań przeciw kradzieżowych pod kryptonimem „Bezpieczny szlak XII” ujęli na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy kradli węgiel z terenu kolejowego.

35 i 38-latkowie wynosili worki z węglem poza obszar kolejowy w kierunku ul. Rostka. Mundurowi odzyskali łącznie 8 worków o masie blisko 500 kg. W dalszym toku czynności ustalono, ze odzyskany węgiel pochodzi z powstałego wcześniej usypu z pociągu towarowego relacji Katowice Muchowiec Staszic – Kostrzyn.

O wszystkim powiadomiono Komisariat III Policji w Bytomiu. Dalsze czynności prowadzi Posterunek Straży Ochrony Kolei w Bytomiu. Ujęci mieszkańcy Bytomia odpowiedzą teraz za kradzież węgla przed Sądem Rejonowym w Bytomiu.

Znak d51 wroclawska

Może Cię zainteresować:

ITD przejęła fotoradar na Wrocławskiej. Posypią się mandaty

Autor: Daniel Lekszycki

11/12/2023

Tyton bez akcyzy

Może Cię zainteresować:

Setki kilogramów tytoniu bez akcyzy

Autor: Redakcja Bytomski

12/12/2023

Kluczyki alkohol

Może Cię zainteresować:

Miał 3 promile. Trafił na policjanta po służbie

Autor: Redakcja Bytomski

09/12/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon