Kobieta i mężczyzna próbowali przekupić bytomskich policjantów. Chcieli by ci "przymknęli oko" na ich przewinienia

Bytomska policja informuje o dwóch przypadkach prób przekupienia policjantów, jakie zdarzyły się niedawno w mieście. Kobieta z Bytomia i mężczyzna z Gliwic chcieli, by stróże prawa "przymknęli oko" na ich przewinienia w zamian za gotówkę.

Pixabay
Pieniądze

W poniedziałek 29 maja 2023 r. policjanci z komisariatu IV pojechali na interwencję do mieszkania w dzielnicy Szombierki. Na miejscu zastali nietrzeźwą 51-latkę. Z kobietą nie było żadnej osoby, która mogłaby się nią zaopiekować. Mundurowi nie mogli zostawić jej samej w takim stanie, więc postanowili umieścić ją w izbie wytrzeźwień.

Pani jednak bardzo nie chciała jechać "na wytrzeźwiałkę", więc wymyśliła, że spróbuje przekupić policjantów, by ci nie zawieźli jej do tej szacownej instytucji tylko ją wypuścili. W radiowozie kobieta zaproponowała policjantom pieniądze. Jednak nie zdołała niczego wskórać. Policjanci odmówili, zatrzymali bytomiankę, a banknoty zabezpieczyli. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta w organizmie miała prawie 3 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu śledczy przedstawili jej zarzut próby skorumpowania policjantów.

Następnego dnia, we wtorek 30 maja 2023 r. policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli na ulicy Miechowickiej mężczyznę kierującego hondą, który przekroczył dozwoloną prędkość. Również 59-latek, chcąc uniknąć kary grzywny, próbował wręczyć mundurowym pieniądze. I w tym przypadku policjanci zabezpieczyli gotówkę, a mężczyznę zatrzymali.

Za przestępstwo korupcyjne obojgu podejrzanym grozi teraz kara do 2 lat więzienia.

Rozbój

Może Cię zainteresować:

Bytomianin napadł i okradł starszego obywatela Niemiec. Teraz grozi mu nawet 12 lat więzienia

Autor: Redakcja Bytomski

31/05/2023

Narkotyki Bytom centrum miasta

Może Cię zainteresować:

Ponad dwa tysiące działek dilerskich w mieszkaniu bytomianina. Ukrywał je w centrum miasta

Autor: Redakcja Bytomski

29/05/2023

Pożar dachu hali w Bytomiui

Może Cię zainteresować:

Pożar dachu hali przy ulicy Popiełuszki. W budynku przebywało kilku pracowników

Autor: Redakcja Bytomski

30/05/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon