Znany dyskont zostanie otwarty w miejscu Tesco w Bytomiu

Na terenie dawnego hipermarketu Tesco przy ulicy Chorzowskiej praca wre. Robotnicy uwijają się w pocie czoła, żeby ukończyć inwestycję w terminie. Tymczasem zaczynają pojawiać się pierwsze informacje o sklepach, jakie mają zostać otwarte w powstającym parku handlowym

Daniel Lekszycki
Lidl obi chorzowska

Tesco przy ulicy Chorzowskiej zostało zamknięte 25 czerwca 2021 roku. W tym okresie zlikwidowano również inne sklepy tej brytyjskiej sieci, w tym m.in. w Gliwicach i Tarnowskich Górach, ponieważ jej zarząd podjął decyzję o wycofaniu firmy z krajów Europy środkowej. W kolejnych latach bytomski hipermarket został zakupiony przez niemieckiego dewelopera Saller Polbau, który w tamtym momencie był już właścicielem parku handlowego w Szombierkach oraz hali po przeciwnej stronie ulicy Chorzowskiej, gdzie mieszczą się sklepy Media Markt i Jysk.

Inwestor zdecydował się przebudować swoją nieruchomość, aby przekształcić ją z jednego sklepu wielkopowierzchniowego w popularny format parku handlowego. W marcu zeszłego roku rozpoczęła się wielka demolka. Rozebrano starą stację benzynową, rozkopano parking i częściowo wyburzono stary hipermarket, pozostawiając z niego pasaż w kształcie litery L. Następnie przystąpiono do budowy zupełnie nowej hali od strony ulicy Chorzowskiej i zagospodarowania pozostałego fragmentu dawnego sklepu.

Docelowo w miejscu po Tesco powstanie 9 lokali handlowych z bezpośrednim wejściem z zewnątrz o łącznej powierzchni 7,8 tys. mkw, z czego największy z nich będzie mieć 2,1 tys. mkw. Z kolei w nowym budynku wzniesionym po drugiej stronie parkingu znajdzie się kolejnych 9 niezależnych lokali handlowych o łącznej powierzchni 5,3 tys. mkw. Termin zakończenia prac wyznaczono na połowę marca tego roku i wiele wskazuje, że uda się dotrzymać tego terminu. Robotnicy kończą wykonywanie nowej nawierzchni parkingu, wstawiają szyby w witrynach, a na elewacjach pojawiają się już konstrukcje pod szyldy. Na placu budowy widać pełną mobilizację na wszystkich frontach.

Przy ul. Chorzowskiej powstanie Lidl

Dotąd nie było wiadomo, jakiej oferty mogą spodziewać się klienci w nowym parku handlowym. W ostatnich dniach portal DlaHandlu.pl poinformował o tegorocznych planach ekspansji sieci Lidl w Polsce. Na liście kilkunastu nowych sklepów znajdziemy m.in. nowy punkt w Bytomiu przy ulicy Chorzowskiej. To będzie już siódmy sklep tej sieci w naszym mieście.

Najprawdopodobniej Lidl w tym roku będzie świętować otwarcie 900 sklepu w Polsce. Z tego względu sieć przewiduje wzrost zatrudnienia o łącznie 600 osób. Pracownicy mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości 4550 - 5000 zł brutto miesięcznie, a po roku na podwyżkę do poziomu 4800 - 5750 zł brutto, zaś po dwóch latach 5000 - 6000 zł brutto. Sieć chwali się pakietem benefitów pozapłacowych, w tym: prywatną opieką medyczną, ubezpieczeniem grupowym i turystycznym, kartami MultiSport oraz Medicover Sport, szkoleniami, wyprawkami "dla maluszka" oraz pierwszoklasisty, a także bezpłatnym programem wsparcia psychologa, prawnika i doradcy finansowego.

Ortofotomapa hipermarketu przy ul. Chorzowskiej w Bytomiu

Może Cię zainteresować:

Bytom/Chorzów: PRL-owski gigant handlowy... który nie powstał

Autor: Daniel Lekszycki

12/01/2024

Rozbudowa parku handlowego przy ul. Chorzowskiej

Może Cię zainteresować:

Rozebrali dawne Tesco, a w miejscu stacji benzynowej budują nowy market

Autor: Daniel Lekszycki

04/11/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon