Mecz Artyści kontra TVN24 w Bytomiu. Zawodnicy zagrali w hokeja, by wspomóc leczenie półrocznego Dominika

Komplet widzów obserwował charytatywny mecz Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich z Drużyną TVN24, który odbył się w sobotę 16 września 2023 r. na lodowisku im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu. Kibice oglądali widowiskowe gole, sporo zwrotów akcji oraz zabawne sceny. Dochód ze spotkania zostanie przekazany na leczenie półrocznego Dominika. Przed meczem odbyła się prezentacja drużyn hokejowych Polonii Bytom.

W charytatywnym spotkaniu wystąpili m.in.:

 • jeden z najwybitniejszych polskich hokeistów w historii Mariusz Czerkawski,
 • były bramkarz reprezentacji Polski Mariusz Kieca,
 • aktorka Julka Wróblewska,
 • aktor Bogdan Kalus,
 • generał Roman Polko,
 • utytułowany łyżwiarz figurowy Mariusz Siudek,
 • legendarny panczenista Paweł Zygmunt,
 • satyryk Adam Grzanka,
 • tancerz Jan Kliment,
 • radiowcy Tomasz Olbratowski i Darek Maciborek,
 • prezydent Bytomia Mariusz Wołosz i zastępca prezydenta Adam Fras.

Drużyna Artystów wystąpiła w specjalnych strojach imitujących fraki z okazji 20-lecia HRAP.

Wczoraj NHL, Dzisiaj Bytom

Dwadzieścia trzy lata temu wziął udział w meczu Gwiazd NHL. Wtedy w Toronto ponad 19 tysięcy kibiców oklaskiwało jego grę w barwach drużyny Świata. W sobotę zagrał w Bytomiu i znowu pokazał klasę. Mariusz Czerkawski śmigał po lodzie jak sprinter, pokazywał sztuczki hokejowe. W drugiej tercji strzelił trzy gole.
– Obiecałem, że więcej już nie strzelę, bo rywale będą smutni – żartował Czerkawski. Bardzo dobrze radził sobie na tafli czeski tancerz Jan Kliment. W bojowym nastroju był... generał Roman Polko.

Fachowcy w boksie

O Hokejową Reprezentację Artystów Polskich dbali m.in., legendarny hokeista Wiesław Jobczyk (zdobywca trzech bramek w wygranym przez Polskę meczu ze Związkiem Radzieckim 6:4 podczas mistrzostw świata w 1976 roku) oraz Aron Chmielewski, jeden z najlepszych współczesnych hokeistów, czterokrotny mistrz Czech.

Kolejny mecz prezydenta

Po raz trzeci w spotkaniu Artystów i TVN24 zagrał prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

– Hokej na lodzie to bardzo dynamiczna gra, a występ przy boku Mariusza Czerkawskiego to dla mnie ogromne wyróżnienie. Podobnie jak publiczność świetnie się dzisiaj bawiliśmy. Dziękuję bytomianom za tak liczne przybycie i wsparcie szczytnego celu – mówił prezydent.

Po raz pierwszy w meczu HRAP-TVN24 wziął udział Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia, który w przeszłości dwukrotnie z Polonią Bytom zdobył mistrzostwo Polski oraz grał w reprezentacji juniorów razem z Czerkawskim. – Pamiętam, jak Adam Fras ciężko pracował na treningach. W sobotę też był bardzo zdyscyplinowany na lodzie – mówił były znakomity hokeista.

Pomoc dla półrocznego Dominika

Dochód ze spotkania zostanie przekazany na leczenie półrocznego Dominika, podopiecznego Fundacji Petralana, który cierpi na FEVR – witreoretinopatię wysiękową, która powoduje odwarstwienie siatkówki oka. W jego przypadku odwarstwienie wystąpiło zarówno w lewym, jak i prawym oku. Rodzina zebrała już pieniądze na operację w Stanach Zjednoczonych i obecnie potrzebuje pieniędzy na wizyty medyczne i rehabilitację.

W sobotę na tafli zagrał także Dawid Makowski, ojciec półrocznego Dominika. Makowski senior bardzo dobrze spisywał się na lodzie. W przeszłości grał w hokeja w młodzieżowej drużynie Polonii.

Zasługa ludzi dobrej woli

Bilety na mecz zostały wyprzedane już w piątek.

– To zasługa ludzi dobrej woli, aktywności rodziców Dominika, którzy uruchomili sprzedaż w kilku punktach na terenie Bytomia. Równolegle wejściówki były sprzedawane w portalu KupBilet.pl. Wszystko wskazuje na to, że trzecia edycja meczu charytatywnego w Bytomiu była rekordowa. Fundacja Petralana tradycyjnie w tygodniu policzy zebrane środki i następnie przekaże pieniądze rodzicom wraz z symbolicznym czekiem – tłumaczy Bartłomiej Wnuk z Fundacji Petralana.

– To cieszy, że tyle osób, w tym mnóstwo dzieciaków i młodzieży, przyszło na mecz i głośno nas dopingowało. Bardzo fajnie, że udało się nagłośnić akcję charytatywną – zaznaczał Czerkawski.

Maskotki dla dzieci

Specjalną atrakcję dla najmłodszych przygotował Paweł Kobyliński z firmy HH Poland, która w poprzednich edycjach organizowała zbiórki maskotek m.in. dla dzieci ze śląskich szpitali. Każdy dzieciak do ósmego roku życia, który przyszedł na mecz, otrzymał misia – Pawełka. Maskotki były również do kupienia podczas wydarzenia. Dochód z ich sprzedaży także zostanie przekazany na leczenie małego Dominika. Kibice mieli możliwość także zakupienia gadżetów w sklepiku Polskiego Hokeja. Z kolei Super Koks, maskotka Koksowni Bytom i Muzeum Koksownictwa pozował do zdjęć z dzieciakami.

Gospodarzami wydarzenia na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów byli: Miasto Bytom i Województwo Śląskie; sponsorami Koksownia Bytom i Paweł Kobyliński, prezes HH Poland, a organizatorami Fundacja Petralana i Polonia Bytom.

Empik bytom agora

Może Cię zainteresować:

Empik powstaje w Galerii Agora w Bytomiu. Wraca do naszego miasta po kilkuletniej przerwie

Autor: Katarzyna Pachelska

14/09/2023

Bytom Stroszek

Może Cię zainteresować:

Do końca roku wstrzymany zostanie ruch tramwajów z centrum Bytomia do Stroszka

Autor: Michał Wroński

15/09/2023

Georg bruning bytom

Może Cię zainteresować:

Georg Brüning: niemiecki burmistrz, który zbudował Bytom. Polacy żegnali go z honorami, ale w Polsce zlikwidowano mu grób

Autor: Tomasz Borówka

21/07/2024

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon