,,Stawiamy na łapy" w Bytomiu. Schronisko dla bezdomnych zwierząt do modernizacji. Projekt wybrali mieszkańcy w Budżecie Obywatelskim

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Miechowicach przejdzie modernizację. Projekt wybrali mieszkańcy w Bytomskim Budżecie Obywatelskim.

W Bytomiu ,,stawiamy na łapy". Rusza realizacja projektu

Zgłoszony przez schronisko dla bezdomnych zwierząt w Miechowicach projekt „Stawiamy na łapy - bytomska oaza dla zwierząt” otrzymał największe poparcie w ubiegłorocznej edycji Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki mobilizacji i sporemu zaangażowaniu miłośników zwierząt inicjatywę poparło 6246 bytomian. To największy projekt jaki w tym roku zrealizuje miasto w ramach BO.

20 maja 2024 r. podpisano umowę z firmą Sławomir Raczyński Investment z Dąbrowy Górniczej. Zgodnie z harmonogramem wykonawca ma 175 dni na realizację wszystkich prac. Oznacza to, że inwestycja warta 1 mln 775 tys. zł zostanie ukończona jeszcze w 2024 roku.

Schronisko dla zwierząt w Miechowicach przejdzie metamorfozę

W schronisku powstanie nowy pawilon z salą edukacyjną, pomieszczeniami dla kotów i wybiegiem zewnętrznym oraz nowy wybieg dla psów. Projekt zakłada remont części budynku wspólnego i wyodrębnienie pomieszczenia, w którym opieką będą mogły być otoczone małe zwierzęta domowe. Modernizacji doczekają się także kojce do kwarantanny oraz system ogrzewania podłóg w budynku dla zwierząt.

Instalacja fotowoltaiczna będzie rozbudowana, a wybiegi zewnętrzne dla zwierząt zostaną odświeżone. Jak dodają autorzy wniosku, ważną częścią projektu jest stworzenie miejsca edukacji, w którym będą mogły odbywać się zajęcia dla starszych i młodszych miłośników zwierząt.

- Prace budowlane to dla nas spore wyzwanie, dlatego będą prowadzone w schronisku etapami. Obecnie przenosimy psy, koty oraz trzy agamy z egzotarium do innych pomieszczeń, aby umożliwić wykonawcy rozpoczęcie robót w tzw. starym hotelu, gdzie zmodernizowany zostanie system ogrzewania - mówi Anna Kornas, kierownik schroniska dla bezdomnych zwierząt w Bytomiu.
Już wkrótce rozpocznie się remont ul. Nickla

Może Cię zainteresować:

Już wkrótce rozpocznie się kompleksowa przebudowa ul. Nickla. Miasto podpisało umowę

Autor: Aleksandra Szlęzak

28/05/2024

Wychowanek Bytomskiej Akademii Boksu w akcji

Może Cię zainteresować:

Wychowanek Bytomskiej Akademii Boksu Nikolas Pawlik walczy o przepustkę na igrzyska olimpijskie

Autor: Aleksandra Szlęzak

27/05/2024

EC Miechowice T STANIEK 0027

Może Cię zainteresować:

Konserwator uratuje zabytkową Elektrociepłownię Miechowice?

Autor: Michał Wroński

26/05/2024

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon