Mieszkaniec Bytomia napadł na kuriera. Planował też kolejny atak

Zarzuty usiłowania zabójstwa w związku z rozbojem oraz zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia usłyszał 18-letni mieszkaniec Bytomia. Na razie trafił na trzy miesiące do aresztu tymczasowego, grozi mu nawet dożywocie.

fot. KPP Myszków
Zatrzymanie w Myszkowie

18-letniego bytomianina zatrzymali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie. To właśnie tam pocztą kurierską miała zostać dostarczona pewna przesyłka. Tyle, że kilka dni wcześniej do tej samej firmy kurierskiej złożone zostało podobne zamówienie i finałem tej historii był napad dokonany na kurierze w Ostrowie. Gdy ten bowiem dotarł na wskazane miejsce z zamówioną paczką odbiorca (który przy zamówieniu podał fałszywe dane) ogłuszył go i zabrał zamówioną wcześniej przesyłkę z cenną zawartością.

Drugie, podobne zamówienie (o podobnej wartości i od tego samego dostawcy) wywołało więc w firmie podejrzenia, którymi podzielono się z policją. Okazało się, że były to podejrzenia uzasadnione. Kiedy policjanci z Myszkowa zatrzymali „odbiorcę” przesyłki stwierdzono, że ma w plecaku młotek i nóż.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty usiłowania zabójstwa w związku z rozbojem oraz zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi mu nawet dożywotnie więzienie.

Pytony i gekony w mieszkaniu w Bytomiu

Może Cię zainteresować:

Minizwierzyniec” w jednym z mieszkań w śródmieściu. A w nim pytony i jaszczurki

Autor: Michał Wroński

07/09/2023

39 773307

Może Cię zainteresować:

Weszli do mieszkania i sterroryzowali lokatorki nożem

Autor: Redakcja Bytomski

30/08/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon