Nocny pożar zakładu oponiarskiego w Bytomiu. Strażacy musieli forsować bramę serwisu

W nocy z 5 na 6 lutego 2022 r. w jednym z serwisów oponiarskich wybuchł pożar. Gasiło go prawie 30 strażaków.

W nocy z 5 na 6 lutego 2022 o godz. 3:57 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu otrzymało zgłoszenie o pożarze zakładu oponiarskiego przy ul. św. Elżbiety w dzielnicy Karb.

Pożar w budynku zakładu oponiarskiego w Bytomiu

Strażacy, po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzili pożar w budynku serwisu opon.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Musieli siłowo otworzyć bramę zakładu. Przy użyciu dwóch prądów gaśniczych udało im się ugasić pożar. Jednocześnie sprawdzili budynek - na szczęście okazało się, że żadna osoba nie została poszkodowana wskutek pożaru. Z budynku strażacy wynieśli nadpalone opony oraz rozebrali część spalonego, drewnianego stropu.

Po ugaszeniu pożaru budynek oddymiono i przewietrzono, a następnie wykonano pomiary. Nie stwierdzono jednak występowania szkodliwych substancji. Wykonano także pomiary kamerą termowizyjną i potwierdzono brak zagrożenia pożarowego. W działaniach udział wzięło 8 zastępów, w sumie, 27 strażaków, policja i pogotowie energetyczne.

W akcji uczestniczyła też Ochotnicza Straż Pożarna z Bytomia Stolarzowic, która została zaalarmowana o pożarze o godz. 4.47. Działania OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dogaszeniu pożaru oraz rozbiórce nadpalonych elementów budynku. Trwały do godziny 10.14.

Czytaj też:

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon