Odpoczynek na łonie natury w centrum Bytomia. 17 czerwca w Parku Kachla odbędzie się kolejna edycja imprezy "Bytomski Kwietnik"

Już za tydzień, w sobotę 17 czerwca 2023 r. w Parku Kachla w Bytomiu odbędzie się impreza łącząca odpoczynek na łonie natury z ciekawymi zajęciami oraz, na koniec - z koncertem i potańcówką. "Bytomski Kwietnik" tym razem ma podtytuł "Powrót do korzeni".

FB Bytomski Kwietnik
Bytomski kwietnik

Stowarzyszenie Piękna Strona Miasta po raz piąty zaprasza mieszkańców Bytomia oraz sąsiednich miast do spędzenia czasu na Polanie Piknikowej w Bytomskim Parku Miejskim im. F. Kachla. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest powrót do korzeni.

- Zapraszamy Was do ODPOCZYNKU na łonie natury, a tym samym do nabrania sił na codzienne aktywności. We współczesnym pędzącym świecie, pragniemy się zatrzymać, zwolnić i zadbać o swój dobrostan, powrócić do korzeni, do spędzania czasu na świeżym powietrzu, dzięki czemu będzie nam po prostu LEPIEJ. Osoby w każdym wieku zachęcamy do przyjścia z kocykiem, koszem piknikowym i dobrym nastrojem - mówi Agata Cichoń, współorganizatorka imprezy.

Bytomski Kwietnik. Powrót do korzeni
17 czerwca, sobota, w godzinach 14:00-20:00
Polana Piknikowa w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla w Bytomiu,
wstęp wolny

Jak co roku program wydarzenia jest różnorodny i każdy znajdzie coś dla siebie - dla ciała i ducha.

Zaplanowano kilka stref:

  • strefę warsztatową
  • strefę wykładową
  • strefę dzieci z wydzieloną czytelnią
  • strefę wystawową
  • strefę wymiany roślin
  • strefę gastronomiczną
  • strefę muzyczną z koncertem i potańcówką

Finałem tegorocznego Bytomskiego Kwietnika będzie koncert lokalnego jazzowego zespołu Silesian Brass Quartet, który pewnie porwie uczestników wydarzenia do tańca.

- W przestrzeni polany, poza tradycyjnym punktem wymiany roślin i strefami gastro, lokalnego rzemiosła i warsztatową, zaprosimy Was również do wysłuchania ciekawej dyskusji podczas panelu na temat dobrostanu i umiejętności wypoczynku, a także do namiotu wypełnionego poezją Wisławy Szymborskiej. Goście pikniku będą mogli wziąć udział w spacerze w poszukiwaniu roślin jadalnych. Na najmłodszych będzie czekać specjalna, zamknięta, bezpieczna przestrzeń, gdzie będą się mogły oddawać beztroskiej twórczości pod okiem wykwalifikowanych opiekunów. Zaś miłośników sztuki zaprosimy na plenerową wystawę bytomskiej artystki Magdaleny Śliwińskiej - zachęcają organizatorzy.
Makieta średniowiecznego zamku

Może Cię zainteresować:

Gdzie stał zamek w Bytomiu? Średniowieczna forteca zniknęła z krajobrazu miasta, a co wskazują poszlaki?

Autor: Tomasz Borówka

06/06/2023

Kamienica przy ulicy Wrocławskiej Bytom

Może Cię zainteresować:

Piękna metamorfoza kamienicy z końca XIX wieku. 100 lat temu była tam restauracja, a ostatnio lombard [ZDJĘCIA]

Autor: Martyna Urban

06/06/2023

Budynek LO nominowany do konkursu

Może Cię zainteresować:

Secesyjny budynek dawnej Szkoły Realnej w Bytomiu nominowany w plebiscycie Śląska Lokacja Filmowa

Autor: Martyna Urban

05/06/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon