Po ulicach Dworcowej i Piekarskiej czas na Piłsudskiego i plac Sobieskiego. Będzie kolejny plac budowy w centrum Bytomia

Śródmieście Bytomia przypomina ostatnio wielki plac budowy. I w najbliższym czasie to się nie zmieni. Po inwestycjach na ulicach Dworcowej i Piekarskiej czas na ulicę Piłsudskiego i plac Sobieskiego. - W końcu przystępujemy do rozwiązania problemu zalewania ul. Piłsudskiego – mówi Michał Staniszewski, przewodniczący bytomskiej Rady Miejskiej.

Po ulicach Dworcowej i Piekarskiej czas na Piłsudskiego i plac Sobieskiego Będzie kolejny plac budowy w centrum Bytomia

W Bytomiu została niedawno oddana do użytku zmodernizowana ul. Dworcowa. Do końca października ma zostać oddana także ul. Piekarska. - Plan jest taki, że na 1 listopada, czyli na dzień Wszystkich Świętych, wróci tam tramwaj – mówił w Rozmowie Dnia Radia Piekary Michał Staniszewski, przewodniczący bytomskiej Rady Miejskiej. Na tym nie koniec prac w centrum miasta. Wkrótce w plac budowy zamieni się plac Sobieskiego.

Pod placem Sobieskiego powstanie zbiornik retencyjny

- W końcu przystępujemy do rozwiązania problemu zalewania ul. Piłsudskiego. Plac Sobieskiego ma odciążyć zbieranie wody przez kanalizację, która jest pod ul. Piłsudskiego. Tam powstanie duży zbiornik retencyjny, który ma przejąć tą wielką falę, która się pojawia gdy jest nagły i gwałtowny opad deszczu – mówił Michał Staniszewski.

Jak zaznacza przewodniczący bytomskiej Rady Miejskiej to właśnie w rejon ul. Piłsudskiego po gwałtownych opadach spływają wody z większości centrum Bytomia, a kanał pod ulicą nie jest w stanie przyjąć takich nagłych potoków, więc - jak dodał - trzeba ten problem rozwiązać.

Poza zbiornikiem retencyjnym pod placem Sobieskiego ma zostać wybudowany nowy kanał pod ul. Piłsudskiego oraz przywrócony do użytkowania wyłączony kanał o dużej średnicy, który powstał jeszcze przed wojną. Inwestycja zakłada także przebudowę układu drogowego wzdłuż ul. Piłsudskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Matejki do skrzyżowania z ul. Chrobrego wraz z przebudową obydwu tych skrzyżowań. Przebudowana zostanie także ulica Matejki od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego do ul. Szkolnej.

Kaczka na Pilsudskiego

Może Cię zainteresować:

"Wielka woda" w Bytomiu wkrótce będzie tylko historią

Autor: Daniel Lekszycki

04/11/2022

Zmiany kursuów tramwajów

Może Cię zainteresować:

Trwa przebudowa ulicy Sądowej i Piekarskiej. Kursy tramwajów w tym rejonie zostaną wstrzymane

Autor: Redakcja Bytomski

12/09/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon