Pogrzeb 23-letniego Dawida odbędzie się w kościele Św. Jacka. Pożegnają go m.in. druhowie OSP

Dawid był druhem Ochotniczej Straży Pożarnej w Bytomiu-Górnikach. Zginął w pracy. Pogrzeb 23-latka odbędzie się w kościele Św. Jacka.

Ochotnicza Straż Pożarna w Górnikach/Facebook
Strażacy wspominają zmarłego kolegę

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę, 5 lutego, w bytomskiej koksowni. Na stanowisku pracy zginął 23-letni Dawid. Został wciągnięty przez taśmociąg.

Swój wolny czas poświęcał na służbę w Ochotniczej Straży Pożarnej w Bytomiu-Górnikach.

- Nieoczekiwana śmierć wyrwała z naszych strażackich szeregów człowieka sumiennego, uczynnego, który tej działalności poświęcił wiele energii i pracy, nie szczędził swojego zdrowia, wolnego czasu, realizując z ogromnym zaangażowaniem zadania ratownicze mające na celu pomoc drugiemu człowiekowi w zagrożeniu. Tacy ludzie jak Dawid nie odchodzą na zawsze - zostanie w naszych wspomnieniach, na naszych fotografiach, na zawsze w naszych sercach - wspominają na Facebooku przyjaciele z OSP.

Pogrzeb Dawida odbędzie się w piątek, 10 lutego, o godz. 12.30 w kościele Św. Jacka w Bytomiu. Obecni będą na nim m.in. druhowie OSP ze sztandarami. Dzień wcześniej, 9 lutego, w Zakładzie Pogrzebowym "Walicki" zorganizowane zostanie pożegnanie i modlitwa w intencji 23-latka.

Policja

Może Cię zainteresować:

Policjanci zatrzymali kierowcę, który prowadził bez uprawnień i pod wpływem narkotyków. Grożą mu 3 lata

Autor: Redakcja Bytomski

08/02/2023

Bytomska Smerfetka

Może Cię zainteresować:

Bytomska Smerfetka zarażała śmiechem. Chciała tylko jednego, żeby ludzie byli dla niej mili

Autor: Patryk Osadnik

05/02/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon