Policjanci zatrzymali kierowcę, który prowadził bez uprawnień i pod wpływem narkotyków. Grożą mu 3 lata

Policjanci z bytomskiej komendy zatrzymali do kontroli pojazd przy ulicy Kolejowej. Okazało się, że kierowca prowadził samochód z zakazem prowadzenia pojazdów oraz pod wpływem narkotyków. Mundurowi znaleźli w samochodzie również narkotyki. Dodatkowo pasażer okazał się osobą poszukiwaną.

ARC
Policja

Do zatrzymania przy ulicy Kolejowej w Bytomiu doszło w czwartek, 2 lutego 2023 r. Uwagę policjantów zwrócił jeden z pojazdów, którego kierowca zachowywał się nerwowo.

- Podczas wykonywanych czynności mundurowi zwrócili uwagę na silne pobudzenie kierowcy, jak i jego pasażera, co mogło wskazywać, że mężczyźni znajdują się pod działaniem środków odurzających - informuje bytomska policja.

Test wykonany kierowcy oraz pasażerowi potwierdził, że mężczyźni są pod wpływem narkotyków. Kierujący dodatkowo posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach. W trakcie przeszukiwań mundurowi znaleźli także kilka gramów amfetaminy.

Policjantom udało się ustalić, że 30-letni pasażer jest poszukiwany na podstawie Nakazu Doprowadzenia do Aresztu Śledczego w Bytomiu. Mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Grozi im do trzech lat pozbawienia wolności.

Pościg, Bytom

Może Cię zainteresować:

Pościg ulicami Bytomia. Policjanci gonili kierowcę auta, który nie zatrzymał się do kontroli. Był kompletnie pijany

Autor: Katarzyna Pachelska

31/01/2023

Strażacy wspominają zmarłego kolegę

Może Cię zainteresować:

23-latek zginął w wypadku podczas pracy. Był druhem Ochotniczej Straży Pożarnej w Górnikach

Autor: Redakcja

05/02/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon