Policjant z Bytomia poszedł pobiegać. Uratował mężczyznę, który zgubił się i całą noc spędził w lesie

Co za praktyczne hobby! Młodszy aspirant z bytomskiej komendy, Karol Walosek, uwielbia biegać. Gdy ostatnio wybrał się do lasu miechowickiego na jogging, znalazł i uratował osłabionego seniora, który zgubił się poprzedniego dnia.

O dużym szczęściu może mówić 61-latek, który spędził noc w miechowickim lesie.

Mężczyzna spędził całą noc w lesie w Miechowicach

  Miechowicka Ostoja Leśna w Bytomiu to zespół przyrodniczo-krajobrazowy, na którego terenie znajdują się liczne zapadliska, wąwozy, kotliny, wzniesienia, a także pozostałości po dawnych szybach górniczych. To piękne przyrodniczo miejsce wybrał do swoich treningów bytomski dzielnicowy, młodszy aspirant Karol Walosek.

  Pasją policjanta jest bieganie i często w wolnym czasie oddaje się temu sportowi. Tak też było w miniony piątek, 21 października 2022 r. Aspirant w czasie wolnym od służby biegał w miechowickim lesie i na drodze prowadzącej do zalewu Brandka, w krzakach, zauważył siedzącego mężczyznę. Od razu ruszył z pomocą, intuicja go nie myliła.

  Senior miał uraz nogi

  Okazało się, że 61-latek spędził całą noc w lesie. Stracił orientację i nie wiedział, gdzie się znajduje. Mężczyzna powiedział policjantowi, że przewrócił się i uderzył w nogę, a ból uniemożliwia mu samodzielne poruszanie się. Pomimo braku mrozów mężczyzna był wyziębiony, z pewnością przyczynił się do tego wypity wcześniej alkohol. Dzielnicowy powiadomił dyżurnego komisariatu nr 1, który skierował na miejsce patrol i wezwał pogotowie ratunkowe.

  61-latek miał dużo szczęścia, że w odpowiednim miejscu i czasie znalazł się przy nim policjant, który mu pomógł. Przydałoby się też trochę rozsądku, by nie pić alkoholu i nie szwędać się później po lesie.

  Sztrelców bytomskich

  Może Cię zainteresować:

  Policyjny radiowóz wyprzedza na przejściu dla pieszych. Będzie mandat czy pouczenie? [WIDEO]

  Autor: Arkadiusz Nauka

  26/10/2022

  Wiezienie

  Może Cię zainteresować:

  Napadł seniora na klatce schodowej w Bytomiu i ukradł mu pieniądze. Wcześniej skradł jeszcze coś innego

  Autor: Redakcja Bytomski

  25/10/2022

  Wybieg dla psów Piekary

  Może Cię zainteresować:

  Bytomianka została pogryziona przez Amstaffa. Kobieta poszukuje właściciela psa

  Autor: Martyna Urban

  24/10/2022

  Subskrybuj bytomski.pl

  google news icon