Powalczy z Wołoszem. Chce skrócenia oczekiwania na mieszkanie

Znany jest pierwszy kandydat, który 7 kwietnia stanie w szranki z Mariuszem Wołoszem. Wśród jego postulatów jest m.in. skrócenie czasu oczekiwania na mieszkanie komunalne i budowa basenów sezonowych w każdej dzielnicy.

PiS Bytom
Maicej bartkow 2024

W piątek, 16 lutego w restauracji „W starym kinie” Prawo i Sprawiedliwość zorganizowało lokalną konwencję wyborczą. Wzorem warszawskich zwyczajów partii podzielono media na te „dobre” i „złe”, wobec czego redakcja Bytomski.pl w ogóle nie została zaproszona na to wydarzenie. Nie zabrakło za to części artystycznej, o którą zadbał patriotyczny bard Paweł Piekarczyk odziany w koszulkę z krwistym napisem „TUSK” i wpisanymi w niego słowami „TU154M” oraz „SmoleńSK”.

Miejskie struktury Prawa i Sprawiedliwości długo nie chciały zdradzić, kto będzie reprezentować partię w nadchodzących wyborach samorządowych. Domniemano, że kandydatem mógłby zostać były wiceprezydent Bytomia Waldemar Gawron lub przewodnicząca Klubu „Gazety Polskiej” w Bytomiu Danuta Kostek. Ostatecznie padło na Macieja Bartkowa.

Kandydat PiS choć zasiada w Radzie Miejskiej zaledwie jedną kadencję, to jako człowiek zaplecza jest już długo związany z lokalną polityką. Od lat pełni bowiem funkcję dyrektora biura poselskiego Wojciecha Szaramy. Wcześniej natomiast prowadził sklep modelarski „Zośka”. Posiada wyższe wykształcenie w zakresie prawa administracyjnego i zarządzania. Prywatnie jest pasjonatem tajemnic II wojny światowej i PRL, wyrazem czego jest szereg napisanych przez niego książek historycznych oraz dwa wydania „Rocznika Bytomskiego”.

Jak dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu na stronie bytomskich struktur PiS, wśród obietnic wyborczych nowego kandydata jest m.in. skrócenie do pół roku okresu oczekiwania na przydział mieszkania komunalnego, budowa lub reaktywacja w każdej dzielnicy kąpielisk odkrytych, ewentualnie wodnych placów zabaw, zmiana organizacji sprzątania miasta, a także brak zgody na relokowanie imigrantów do Bytomia.

Na listach PiS do Rady Miejskiej znajdą się oczywiście wszyscy obecni radni tego klubu (Alfred Pyrk, Andrzej Kędzierski, Mariusz Janas i Piotr Patoń), jak również były wiceprezydent Waldemar Gawron, prezes Rodzinnych Ogródków Działkowych „Jaśmin” Dawid Dąbrowski, były członek Młodzieżowej Rady miejskiej Bartosz Grula, były dyrektor biura poselskiego Mateusza Morawieckiego Kamil Jaszczak, czy wspomniana wyżej Danuta Kostek. W wyborach do Rady Miejskiej wystartuje też sam Maciej Bartków.

- Tworzymy ponadpartyjną listę kandydatów do rady miejskiej złożoną z osób od lat zaangażowanych w działania na rzecz naszego miasta. Osób kreatywnych i pełnych pomysłów. Ludzi, którym zwyczajnie można zaufać - czytamy w komunikacie bytomskiego PiS.
Protest przed biurem posła PiS w Bytomiu

Może Cię zainteresować:

Co rozbawiło radnego PiS na proteście?

Autor: Patryk Osadnik

08/11/2021

Wolosz rosa dworcowa

Może Cię zainteresować:

Mariusz Wołosz wystartuje w wyborach. Ktoś w to wątpił?

Autor: Daniel Lekszycki

16/02/2024

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon