Pożar w Bytomiu Stolarzowicach. Czerwoną łunę było widać z daleka. Zapalił się samochód i później cały garaż

Czytelniczka bytomskiego.pl poinformowała nas, że w Stolarzowicach doszło do wybuchu i pożaru. Jednak bytomska straż pożarna nie potwierdza informacji o wybuchu, a jedynie o pożarze na posesji przy ul. Suchogórskiej.

"Dobry wieczór, czy mają Państwo dostęp do informacji z policji/straży itd? Czy mogą Państwo podać informacje dotyczące wybuchu i pożaru z przed ok 2h w Stolarzowicach na ul. Suchogórskiej 33? Straż pożarna jest dalej na miejscu. Czy nie został naruszony gazociąg podczas wybuchu? Czy ktoś to może gdzieś sprawdzić?" - taką wiadomość dostaliśmy dzisiaj, w środę 21 grudnia 2022 r. od Patrycji na naszą skrzynkę na Facebooku.

Pożar w Bytomiu Stolarzowicach

Młodszy aspirant Wojciech Krawczyk, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu potwierdza w rozmowie z nami, że w Stolarzowicach doszło do pożaru.

- To nie był wybuch. Doszło do pożaru samochodu stojącego w garażu dobudowanym do budynku wielorodzinnego na terenie posesji przy Suchogórskiej 33. O godz. 18.57 otrzymaliśmy zgłoszenie - relacjonuje Krawczyk. - Na miejsce zadysponowano cztery zastępy, w tym dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej. Po przybyciu na miejsce potwierdziliśmy pożar samochodu oraz garażu, w którym znajdował się ten pojazd. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ugaszeniu pożaru - dodaje.

Tłumaczy też, dlaczego straż pożarna wciąż jest na miejscu.
- Obecnie trwają działania przelewowe. Rozbieramy nadpaloną część garażu i dachu i przelewamy to wodą - mówi.

Nie ma osób poszkodowanych w tym pożarze. Nie zlokalizowano też żadnych niebezpiecznych substancji, które mogłyby znajdować się w tym garażu. Nie ma zagrożenia dla budynku wielorodzinnego. Został on sprawdzony kamerą termowizyjną.

Od dnia 12.12.2022 do dnia 20.12.2022 Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Bytomiu interweniowała 85 razy.

  • Pożary - 6
  • Miejscowe Zagrożenia - 72
  • Alarmy fałszywe - 7
  • Interwencje ogółem w 2022r. - 2683.
Wysypisko kamienska

Może Cię zainteresować:

Na dawnym wysypisku w Bytomiu ma powstać farma fotowoltaiczna. Na początek 13000 paneli słonecznych

Autor: Patryk Osadnik

16/12/2022

Reportaż TVN "Uwaga!"

Może Cię zainteresować:

"Uwaga!" TVN o 14-letniej Alicji z Bytomia, która uciekła z domu. Policja bytomska: To nierzetelne informacje

Autor: Katarzyna Pachelska

10/12/2022

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon