Prezydent Bytomia wskazuje od kogo żądać odszkodowania za mętną wodę

Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz zaproponował mieszkańcom, by kierowali do Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego wnioski dotyczące roszczeń za zmętnioną wodę, która w ciągu ostatnich kilku dni pojawiała się w kranach. - Spółka przekaże je do sprawcy szkody, czyli Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów – zapowiada Wołosz.

pixabay.com
Woda

W ostatnim czasie Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne kilkakrotnie tłumaczyło się z mętnej wody w kranach mieszkańców:

  • śródmieścia,
  • Rozbarku,
  • Szombierek,
  • Łagiewnik.

Jak tłumaczyło BGK, sytuacja ta spowodowana była pracami regulacyjnymi oraz zmianami ciśnienia na Stacji Uzdatniania Wody „Bibiela”, które wykonywało Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów (to właśnie ta spółka jest dostawcą wody do Bytomia).

- Działania te powodują zrywanie się osadów występujących na ściankach rurociągów, skutkiem czego jest woda o pogorszonych parametrach jakościowych w zakresie barwy, mętności i żelaza – wyjaśniało BGK.

I choć – jak przy tej okazji podkreślało Przedsiębiorstwo - wyniki badań potwierdzały, że w pobranych próbkach nie ma zmian parametrów bakteriologicznych i woda generalnie jest zdatna do picia, to do dzielnic, gdzie pojawił się problem, wysłano beczkowozy z wodą pitną. Zapowiedziano ponadto, że w razie potrzeb do szkół i przedszkoli w tychże dzielnicach będzie dostarczana woda w 5 litrowych butelkach.

- Ta sytuacja zaskoczyła zarówno nas, jak i was. Nie mieliśmy informacji, że GPW będzie prowadziło na swoim wodociągu prace – powiedział w opublikowanym w piątek (30 września) na swoim koncie w mediach społecznościowych prezydent Bytomia Mariusz Wołosz

- Jeżeli są jakieś roszczenia z tego tytułu, powinny być one kierowane do Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego, a to przedsiębiorstwo skieruje je do sprawcy szkody, czyli Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągowego. I taka jest procedura jeśli chcecie domagać się jakiegoś odszkodowania, czy obniżek – stwierdził Wołosz.

Zmętniona woda

Może Cię zainteresować:

Ponowne zmętnienie wody w Śródmieściu i Rozbarku. Powodem prace regulacyjne

Autor: Martyna Urban

27/09/2022

Bytom awaria wody

Może Cię zainteresować:

Dlaczego woda z kranów jest mętna? Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne tłumaczy

Autor: Urszula Gołkowska

23/09/2022

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon