Problemy z dostawami ciepła w Bytomiu trwają. Kiedy uda się naprawić usterkę w EC Zabrze?

Problemy z dostawami ciepła w Bytomiu trwają. Udało się namierzyć źródło awarii w EC Zabrze. Fortum S.A. przewiduje, że wkrótce pełna moc ogrzewania wróci do mieszkań.

Podkrecanie kaloryfera

Do awarii w EC Zabrze doszło w poniedziałek, 16 stycznia, o poranku. Dla mieszkańców Bytomia skutkuje to problemami w dostawach ciepła. Dotyczy to Śródmieścia, Miechowic, Szombierek, Karbia, Łagiewnik, Rozbarku oraz os. Arki Bożka, gdzie uruchomiono zasilanie ze źródeł zapasowych.

- Ciepło będzie dostarczane bez przerwy, ale w mniejszej ilości, a komfort cieplny będzie obniżony - informuje Urząd Miejski w Bytomiu.

Kiedy uda się naprawić usterkę w EC Zabrze?

Awarii uległy elementy ciśnieniowe kotła EC Zabrze. Aby ją zlokalizować, trzeba było ustawić rusztowania w jego wnętrzu. Problem wykryto na wysokości 42 metrów.

- Po zakończeniu inspekcji miejsca nieszczelności i ustaleniu technologii naprawy, rozpoczęła się wymiana uszkodzonych elementów. Następnym etapem będzie prześwietlenie spoin (RTG), sprawdzenie szczelności kotła i odbiór prac przez Urząd Dozoru Technicznego - przekazuje biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Dostawca ciepła (Fortum S.A.) przewiduje, że problemy zakończą się w czwartek, 19 stycznia, o poranku.

Ciepłownia Radzionków pracuje bez problemów

Problemów z dostawami ciepła nie odczuwają mieszkańcy Osiedla Jerzego Ziętka oraz Stroszka, ponieważ tam źródłem ogrzewania jest Ciepłownia Radzionków.

- Również obiekty miejskie, w których realizowane są zajęcia w ramach "Ferii w mieście" jak: Szkoła Podstawowa nr 4 i 33, a także Zespół Szkół Specjalnych i Młodzieżowe Domy Kultury nr 1 i 2, jak również szpitale, domy pomocy społecznej czy noclegownia, będą miały zapewnione dostawy ciepła z nieznacznym spadkiem - zapewnia magistrat.

EC Szombierki

Może Cię zainteresować:

Akt oskarżenia ws. EC Szombierki trafił do sądu. Prokuratura czeka na termin pierwszej rozprawy

Autor: Patryk Osadnik

17/01/2023

młodszy ogniomistrz Damian Małas

Może Cię zainteresować:

Jedyny taki strażak nurek w woj. śląskim! To mł. ogn. Damian Małas z komendy z Bytomiu

Autor: Katarzyna Pachelska

17/01/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon