Trwa wystawa "Górnośląskie kroszonki". Inspiracji można zaczerpnąć w Muzeum Górnośląskim

W Muzeum Górnośląskim rozpoczęła się wystawa "Górnośląskie kroszonki". Osoby odwiedzające po raz kolejny mogą zainspirować się unikalnymi wzorami kroszonek. Wystawie towarzyszy konkurs.

Od 19 marca Muzeum Górnośląskim pojawiła się wystawa "Górnośląskie kroszonki". Odwiedzający mają okazję zobaczyć co najmniej kilkanaście rodzajów charakterystycznych pisanek wykonywanych na Górnym Śląsku.

- Dla naszej instytucji to niemal flagowa ekspozycja, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez. Warto wybrać się na tę wystawę przed Wielkanocą, by zainspirować się wzorami kroszonek, które później będzie można umieścić w świątecznym koszyku - zachęca instytucja.

Konkurs dla kroszonkarzy cieszy się popularnością

Corocznej wystawie towarzyszy konkurs dla kroszonkarzy, który cieszy się dużą popularnością. Co wiosnę bierze w nim udział około 50 zainteresowanych - zarówno osoby młodsze, jak i starsze.

Na wystawie można obejrzeć ogromną różnorodność pojawiających się na kroszonkach deseni i motywów – od geometryczno-kwiatowych czy solarnych po abstrakcyjne. Na ekspozycji wystawione są pisanki wielobarwne, ale również te pozbawione koloru, na rzecz oryginalnej formy. Wystawa potrwa do 30 kwietnia.

Byt Górnośląskie kroszonki

Może Cię zainteresować:

Górnośląskie kroszonki

Autor: Katarzyna Pachelska

27/03/2021

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon