Urodziny ASID. Znów będzie rave w starej poczcie

ASID będzie głośno świętować swoje urodziny. Z tej okazji po raz kolejny w zabytkowym budynku poczty przy ulicy Piekarskiej odbędzie się impreza techno.

ASID
Geschichte

Czym jest ASID? To inicjatywa powstała latem 2020 roku, której celem była popularyzacja dziedzictwa industrialnego oraz promocja twórców muzyki elektronicznej. Od niemal dwóch lat w ramach tego przedsięwzięcia odbywają się imprezy w dawnych zakładach przemysłowych, a także nagrywane są sety dj-skie w miejscach, gdzie nie każdy może wejść.

Dotąd AISD m.in. zorganizował festiwal techno w Walcowni Cynku w Szopienicach, kilka imprez plenerowych na terenie bytomskiej wąskotorówki i Szybu Krystyna oraz cykl wydarzeń w starej poczcie przy ul. Piekarskiej, które przyciągnęły setki, a może już nawet tysiące uczestników. Z kolei we wnętrzach Elektrociepłowni Szombierki, czy na przebudowywanej scenie Opery Śląskiej nagrano sety ponad dwudziestu różnych dj-ów, w tym Dominika Strycharskiego, który niedawno został nagrodzony Paszportem Polityki - wszystkie można za darmo zobaczyć na kanale ASID na YouTube.

W piątek, 15 lipca w starej poczcie odbędzie się urodzinowa impreza ASID. Uczestników czeka blisko 11 godzin elektronicznej muzyki. Line-up wydarzenia tworzy kilkunastu dj-ów, wśród których można znaleźć twórców, znanych już z poprzednich eventów ASID. Bilety są dostępne na platformie Going w cenie 49 zł, natomiast wejściówki na bramie będą kosztować 59 zł. Impreza zacznie się o 21:30 i potrwa do samego rana.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon