W Artium Plejada otwarto komfortkę dla osób z niepełnosprawnością. To pierwsze takie miejsce w Bytomiu

Komfortka to pomieszczenie higieniczno-sanitarne służące osobom z niepełnosprawnością i ich opiekunom do czynności pielęgnacyjnych. Pierwsze tego typu miejsce w Bytomiu otwarto w Artrium Plejada.

Komfortka 2

W Polsce stopniowo przybywa takich miejsc, w sierpniu do listy już istniejących punktów, dołączyło Atrium Plejada. Bytomska komfortka wyposażona jest w umywalkę oraz w leżankę z regulowaną elektrycznie wysokością, ułatwiającą bezpieczne i wygodne przeprowadzenie czynności pielęgnacyjnych. Udogodnienie udostępniono w Pokoju Pierwszej Pomocy, zlokalizowanym przy pomieszczeniu należącym do Ochrony centrum handlowego.

– Pochłonięci codziennymi sprawami, nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele osób dotyka niepełnosprawność czasowa bądź trwała. Okazuje się, że pokonanie barier nie zawsze wymaga dużego zaangażowania – czasem wystarczą proste udogodnienia i rozwiązania, jak choćby komfortka, zapewniające niepełnosprawnym łatwiejsze funkcjonowanie. Przecież każdy z nas ma prawo do godnego i wygodnego życia w społeczeństwie. Dlatego bez wahania zaangażowaliśmy się w tę akcję, chcąc ułatwić takim osobom i ich opiekunom pobyt w naszej galerii – mówi Joanna Plata, dyrektor centrum handlowego Atrium Plejada.

Kwestia braku komfortek dotyczy dzieci niemieszczących się na przewijakach dla niemowląt oraz dorosłych, niesamodzielnych z powodu choroby, niepełnosprawności bądź wieku, wymagających kilka razy dziennie zmiany środków chłonnych, cewnikowania bądź innych czynności pielęgnacyjno-higienicznych, wykonywanych w pozycji leżącej. Niestety, poza domem te czynności odbywają się najczęściej w warunkach niehigienicznych i urągających godności człowieka. Skutkiem braku komfortek jest nierzadko rezygnacja z udziału w życiu publicznym, społecznym i rodzinnym.

Budowa lidla w gornikach

Może Cię zainteresować:

Lidl buduje kolejny sklep w Bytomiu. Już szósty

Autor: Daniel Lekszycki

06/08/2022

Budowa bloku przy rozbarskiej promenadzie

Może Cię zainteresować:

Blok z mieszkaniami na wynajem powstaje w Rozbarku. Będzie miał basen na dachu!

Autor: Katarzyna Pachelska

10/08/2022

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon