Widzimisie w Parku Kachla, czyli nowa gastronomiczna ciekawostka na mapie Bytomia

W Dzień Dziecka warto udać się do Parku Kachla. Dlaczego akurat tam? 1 czerwca otwiera się nowy punkt kulinarny, gdzie spróbować będzie można włoskiej kuchni w śląskim wykonaniu.

Bytomskie Widzimisie zapraszają

Już niebawem bytomianie oraz wszyscy przyjezdni goście będą mogli spróbować italskich specjałów w otoczeniu pięknej przyrody. 1 czerwca w Parku Kachla otwiera się punkt o uroczej nazwie Widzimisie.

- Niezmiernie się cieszę, że już w środę będziemy mogli podzielić się z naszymi gośćmi tym, nad czym pracowaliśmy przez wiele miesięcy. Po latach nieobecności ten punkt wraca na gastronomiczną mapę Bytomia. To nasz mały wkład w to miasto, jego tkankę i kulturę spędzania wolnego czasu - mówi Alina Gacek, bytomianka i właścicielka restauracji.

Jakie dania pojawią się w menu nowego lokalu? W jednej z budek będziemy mogli spróbować włoskiej kawy i deserów z lodami w roli głównej, natomiast w drugiej na zwolenników "konkretów" czekać będzie pizza.

Misie w nazwie i przy stoliku

Ktoś mógłby się zastanawiać, gdzie te misie? By odpowiedzieć na to pytanie, trzeba wrócić do końcówki XIX wieku. Wtedy powstawało bytomskie minizoo, a jego główną atrakcją były właśnie niedźwiedzie. Po wybuchu II wojny światowej działalność ogrodu została wstrzymana, by powrócić ponownie w 1947 roku. Misie można było spotkać w Parku Kachla jeszcze w latach 60. Później w ich grotach serwowano i napoje.

Dziś nowi goście otwierającej się restauracji misie zobaczą nie tylko w logo lokalu. W pobliżu punktu znajduje się dobrze znana bytomianom sadzawka z rzeźbą Henryka Fudalego i Józefa Sawickiego przedstawiającą małe niedźwiedzie.

- WidzimYsie, gra słów, która ma znaczenie. Chcemy, żeby Wam się chciało do nas przychodzić na spotkania, spędzać czas w miłym otoczeniu, z sobą i ważnymi dla Was ludźmi. To miejsce powstało z potrzeby, z chęci podzielenia się z Wami tym, co sami lubimy - tłumaczą właściciela lokalu. - To jak, WIDZIMYSIE wkrótce?

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon