Wybieg dla psów w Bytomiu, w Parku Kachla, zwany Psią Polaną – teraz ogrodzony i wyposażony

W centrum Bytomia stanął ogrodzony wybieg dla psów. Obiekt posłuży czworonogom i ich właścicielom w celach rekreacyjnych i integracyjnych. Od 12 grudnia w Parku im. Kachla na psiaki czeka m.in. tor przeszkód.

W Parku Miejskim im. Franciszka Kachla oddano do użytku ogrodzony wybieg dla psów. Obiekt mieści się w zachodniej części parku, na terenie wcześniej istniejącego, nieogrodzonego wybiegu, zwanego przez niektórych „Psią Polaną”.

Choć polanka od lat jest miejscem, gdzie właściciele czworonogów pozwalają swobodnie wybiegać się swoim pupilom, brak ogrodzenia stanowił problem dla wielu jej użytkowników i spacerowiczów. Dodatkowo teren nie był odpowiednio zagospodarowany. W październiku 2023 Urząd Miejski poinformował o zawarciu umowy na odnowę tego miejsca.

- Ze względu na zabytkowy charakter parku, prace mogły ruszyć dopiero po uzgodnieniach ze Śląskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, dlatego trochę czasu zajęły formalności, ale wreszcie właściciele psów doczekali się bezpiecznego i estetycznego wybiegu - informuje prezydent Mariusz Wołosz.

Wypasiony wybieg dla psów w Parku Kachla

W ramach inwestycji wybieg dla psów został otoczony mierzącym 1,2 m wysokości ogrodzeniem z metalowych paneli w antracytowym kolorze. W ogrodzeniu znajdują się dwie furtki ze śluzami bezpieczeństwa, które mają zapewnić swobodne przemieszczanie się użytkowników.

Dodatkową nowością jest tor przeszkód składający się z czterech urządzeń:

  • słupków do przeskoków,
  • słupków do slalomu,
  • dwustronnej pochylni,
  • obręczy do przeskoków.

Wkrótce na miejscu zostaną zamontowane również kosze na śmieci i psie odchody oraz ławki.

Jak informuje Urząd Miejski, inwestycja kosztowała niemal 100 tys. złotych.

Znak d51 wroclawska

Może Cię zainteresować:

ITD przejęła fotoradar na Wrocławskiej. Posypią się mandaty

Autor: Daniel Lekszycki

11/12/2023

Tomograf OCT

Może Cię zainteresować:

Nowy tomograf na pomoc zagrożonym utratą wzroku

Autor: Redakcja Bytomski

10/12/2023

Orkiestra muzyki nowej bytom

Może Cię zainteresować:

Bytomska Orkiestra Muzyki Nowej wystąpi 16 grudnia 2023 r. w pięknie odrestaurowanej sali koncertowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Bytomiu

Autor: Katarzyna Pachelska

07/12/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon