Bytom. Remont wiaduktu kolejowego nad ul. Chorzowską. Utrudnienia, objazd

Trwa przebudowa linii kolejowej nr 131 Chorzów Batory-Tczew na wysokości Bytomia. Jest to z pewnością dobra wiadomość dla kolejarzy, ale zła dla kierowców. Przejazd ulicą Chorzowską (DK78) w tej okolicy 29 czerwca 2024 r. jest niemożliwy, trzeba jechać objazdem.

Modernizacja LK nr 131 jest z pewnością utrapieniem dla mieszkańców Bytomia, bo co rusz pojawiają się nowe utrudnienia na mapie miasta. Niedawno pisaliśmy na naszych łamach o zamknięciu przejazdu nad ul. Dąbrowa Miejska, teraz natomiast drogowcy są zmuszeni ograniczyć ruch samochodów w okolicach ul. Chorzowskiej (DK 79).

Przejazd pod wiaduktem na ul. Chorzowskiej w Bytomiu niemożliwy

Do zmian w organizacji ruchu doszło 28 czerwca od godziny 22:00. Zamknięto przejazd pod ul. Chorzowską przy ul. Karola Miarki. Ma on zostać otwarty w sobotę 29 czerwca w nocy. Oczywiście zmiany obejmą też komunikację miejską, autobusy także jadą objazdami.

Na czas utrudnień związanych z zamknięciem drogi pod wiaduktem na ul. Chorzowskiej, wykonawca przygotował objazdy.

Przejazd z centrum w stronę Chorzowa możliwy będzie ulicami: Siemianowicką i al. Jana Pawła II. Z kolei kierowcy jadący od strony Chorzowa do centrum, będą mogli skorzystać z dwóch możliwości: przejazdu al. Jana Pawła II i ulicą Siemianowicką oraz objazdem ulicami: Chorzowską – Tuwima – Kilara i dalej Łagiewnicką.

Kierowcy jadący od strony ul. Pszczyńskiej oraz osiedla przy ul. Tuwima i Głowackiego, aby dojechać do centrum miasta będą musieli korzystać z objazdu ulicami: Tuwima, Kilara i Łagiewnicką do pl. Wolskiego. Dojazd ul. Chorzowską od strony Chorzowa do ul. Pszczyńskiej i Siennej zostanie utrzymany.

Piesi nie przejdą pod wiaduktem

Ruch pieszy w rejonie wiaduktu nie będzie możliwy. Wykonawca wprowadzi specjalne tablice informacyjne umieszczone w rejonie przejść dla pieszych i skrzyżowań wskazujące kierunek dojścia do ul. Chorzowskiej, Tuwima, Miarki, Katowickiej oraz Witczaka. Trasa została ustalona następującymi ulicami: Siemianowicką – Sienną – Pszczyńską – Chorzowską – Tuwima.

Komunikacja autobusowa

Autobusy linii M3, 92, 127, 227 i 830 kursujące ulicą Chorzowską, na czas zamknięcia przejazdu pod wiaduktem będą korzystać ze zmienionych tras. Autobusy tych linii pojadą ulicami: Miarki – Chorzowską – Siemianowicką – al. Jana Pawła II – Chorzowską oraz Chorzowską – al. Jana Pawła II – Siemianowicką – Witczaka. W związku z objazdami, przystanek Bytom Teatr Tańca zostanie wyłączony z obsługi, zaś dodatkowym przystankiem na zmienionej trasie będzie Rozbark Siemianowicka.

W przyszłym roku pojadą pociągi

Wszystkie prace związane z przebudową linii kolejowej 131 w Bytomiu powinny zakończyć się w 2025 roku. Wówczas na tory pomiędzy Tarnowskimi Górami a Chorzowem powinny również wrócić pociągi osobowe.

W ramach rewitalizacji powstaje także Lokalne Centrum Sterowania przy ul. Składowej. Pomoże ono dbać o bezpieczeństwo ruchu kolejowego między Chorzowem Batorym a Radzionkowem, czyli na całym bytomskim odcinku. W planach jest również otwarcie przystanku kolejowego Stroszek.

Kopalnia Bobrek

Może Cię zainteresować:

KWK „Bobrek” w Bytomiu do wcześniejszej likwidacji i to już w 2026 roku. Powodem brak możliwości bezpiecznego wydobycia

Autor: Michał Wroński

28/06/2024

Zgromadzenie subregionu

Może Cię zainteresować:

Wiceprezydent Bytomia pokieruje Związkiem Subregionu Centralnego

Autor: Daniel Lekszycki

26/06/2024

Przebudowa wiaduktow bytom

Może Cię zainteresować:

Kolejarze pozamykają przejazdy pod wiaduktami. Będą objazdy

Autor: Daniel Lekszycki

05/06/2024

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon