Złodziej z Bytomia okradał seniorów. Wymyślił sobie ciekawą metodę, w której wykorzystywał... sztućce

Mężczyzna z Bytomia myślał, że jest geniuszem występku. Wymyślił sobie nawet oryginalną metodę oszukiwania ludzi - "na sztućce". Wiadomo, że okradł w ten sposób co najmniej 5 osób.

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu z komendy policji w Katowicach zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże. Mężczyzna opracował metodę "na sztućce".

48-latek, pod pretekstem wręczenia wygranych w bliżej nieokreślonym konkursie sztućców, wchodził do mieszkania starszych osób. Tam informował ich, że aby otrzymać nagrodę, muszą pokryć koszt walizki, w którą zapakowane są sztućce, wyceniony przez niego na 300-400 złotych.

Kiedy starsze osoby na chwilę "spuszczały z oka" mężczyznę, ten okradał mieszkanie z gotówki, biżuterii i telefonów komórkowych.

Jak informują policjanci, mieszkaniec Bytomia działał nie tylko na Śląsku, ale też w całej Polsce. Zatrzymany został osadzony w policyjnym areszcie. W trakcie czynności kryminalni zabezpieczyli 14 telefonów komórkowych i walizki ze sztućcami. Podejrzanemu przedstawiono pięć zarzutów kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Policjanci apelują do osób, które zostały okradzione w podobny sposób, lub do ich bliskich, by zgłaszali się do katowickiej komendy pod numerem telefonu 47 85 125 55, 47 851 26 20 lub pod adresem e-mail: mienie@katowice.ka.policja.gov.pl.

ZOBACZ TEŻ:

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon