Dilerzy narkotykowi z Bytomia zatrzymani. Jeden ma 66 lat, drugi - zaledwie 20. Mieli duże ilości amfetaminy

Dwóch mężczyzn zrobiło ze swoich mieszkań w Bytomiu dziuple narkotykowe. Przechowywali w nich duże ilości amfetaminy. Zamiast dilerskiej kariery, teraz czeka ich pobyt w więzieniu.

Policja Śląska
Narkotyki Bytom

Bytomska policja chwali się, że skutecznie walczy z przestępczością narkotykową. Dla potwierdzenia tej tezy przytacza dwa przykłady zatrzymanych w ostatnich dniach dilerów.

Pierwszy z nich to dość ciekawy przykład, bo ma 66 lat. Jak się okazało, miał znaczne ilości narkotyków w swoim mieszkaniu. Mundurowi z V komisariatu, po otrzymaniu informacji, że mężczyzna w swoim mieszkaniu może przechowywać środki odurzające, postanowili to sprawdzić. Stróże prawa potwierdzili informację i przechwycili 9 marca 2022 r. amfetaminę, z której można było przygotować ponad 810 dilerskich działek. Bytomianin usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny, a za popełnione przestępstwo grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Drugiego dilera policjanci z Bytomia "ustrzelili" tego samego dnia, 9 marca. Tym razem policjanci Wydziału Kryminalnego bytomskiej komendy zatrzymali 20-latka, który również w swoim mieszkaniu ukrywał amfetaminę. Z zabezpieczonego przez mundurowych narkotyku można by przygotować ponad 130 dilerskich porcji. Dodatkowo, jak się okazało, mężczyzna był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności i trafił do aresztu. Teraz sąd zadecyduje o jego dalszym losie, a za posiadanie narkotyków grozi mu do 3 lat więzienia.

ZOBACZ TEŻ:

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon