Budżet Obywatelski: 5 dni głosowania

Dziś wystartowało głosowanie na projekty zakwalifikowane do finałowego etapu Budżetu Obywatelskiego. Teraz mieszkańcy zadecydują co powstanie w ich dzielnicach.

Byt bytomianie gliwicka

Do decydującej fazy tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego weszło 29 projektów. Pełną listę przedstawiliśmy w zeszłym miesiącu. Wyboru będą dokonywać jedynie mieszkańcy Górnik, Łagiewnik, Miechowic, Osiedla Ziętka, Rozbarku, Stroszka i Dąbrowy Miejskiej, Szombierek oraz Śródmieścia. W pozostałych dzielnicach weryfikację formalną przeszedł tylko jeden projekt, dlatego tamtejsze projekty automatycznie zostały zakwalifikowane do realizacji.

Głosowanie w dzielnicach potrwa jedynie przez pięć dni, od 7 do 11 września, więc trzeba uważać, by go nie przegapić. Głosować może każdy mieszkaniec dzielnicy, który ukończył 18 lat. Na kartach do głosowania można zaznaczyć od jednego do trzech projektów - zaznaczenie większej liczby będzie powodowało unieważnienie głosu, lecz poza Śródmieściem to nie będzie możliwe (tylko tam jest więcej niż 3 projekty). Głosować można w wyznaczonych punktach konsultacyjnych oraz mailowo na adres budzetobywatelski@um.bytom.pl, na który należy przesłać wypełnioną i zeskanowaną kartę do głosowania. Linki do pobrania kart znajdują się poniżej:

- Górniki
- Łagiewniki
- Miechowice
- Rozbark
- Stroszek
- Szombierki
- Śródmieście
- Os. Ziętka

Na realizację projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego przeznaczono w sumie 2 miliony złotych. Ta pula została proporcjonalnie rozdzielona pomiędzy dzielnice pod względem liczby ludności. Wskazane w głosowaniu projekty zostaną przekazane do realizacji właściwym jednostkom gminy.

Przeczytaj też: Szkolny Budżet Obywatelski

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt budzet rozbark

Znamy wyniki Budżetu Obywatelskiego!

Byt budzet rozbark

Projekty zweryfikowane, za moment głosowanie

Byt piniondze

Co zmienić w Budżecie Obywatelskim?

Byt ewaluacja budzetu obywatelskiego

Radni mają gdzieś Budżet Obywatelski?

Byt ludzie rynek

Miesiąc na zgłoszenia do Budżetu Obywatelskiego

Bytomski2 wojcicki muzeum

Minął rok od referendum

Bytomski4 miasto ludzie

Budżet obywatelski i informator dla...