Budżet Obywatelski: 5 dni głosowania

Dziś wystartowało głosowanie na projekty zakwalifikowane do finałowego etapu Budżetu Obywatelskiego. Teraz mieszkańcy zadecydują co powstanie w ich dzielnicach.

Byt bytomianie gliwicka

Do decydującej fazy tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego weszło 29 projektów. Pełną listę przedstawiliśmy w zeszłym miesiącu. Wyboru będą dokonywać jedynie mieszkańcy Górnik, Łagiewnik, Miechowic, Osiedla Ziętka, Rozbarku, Stroszka i Dąbrowy Miejskiej, Szombierek oraz Śródmieścia. W pozostałych dzielnicach weryfikację formalną przeszedł tylko jeden projekt, dlatego tamtejsze projekty automatycznie zostały zakwalifikowane do realizacji.

Głosowanie w dzielnicach potrwa jedynie przez pięć dni, od 7 do 11 września, więc trzeba uważać, by go nie przegapić. Głosować może każdy mieszkaniec dzielnicy, który ukończył 18 lat. Na kartach do głosowania można zaznaczyć od jednego do trzech projektów - zaznaczenie większej liczby będzie powodowało unieważnienie głosu, lecz poza Śródmieściem to nie będzie możliwe (tylko tam jest więcej niż 3 projekty). Głosować można w wyznaczonych punktach konsultacyjnych oraz mailowo na adres budzetobywatelski@um.bytom.pl, na który należy przesłać wypełnioną i zeskanowaną kartę do głosowania. Linki do pobrania kart znajdują się poniżej:

- Górniki
- Łagiewniki
- Miechowice
- Rozbark
- Stroszek
- Szombierki
- Śródmieście
- Os. Ziętka

Na realizację projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego przeznaczono w sumie 2 miliony złotych. Ta pula została proporcjonalnie rozdzielona pomiędzy dzielnice pod względem liczby ludności. Wskazane w głosowaniu projekty zostaną przekazane do realizacji właściwym jednostkom gminy.

Przeczytaj też: Szkolny Budżet Obywatelski

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon