Futbol australijski wraca na Śląsk. W Bytomiu historyczny mecz żeńskich drużyn i druga kolejka mistrzostw Polski

W Bytomiu tworzy się historia polskiego sportu. W pierwszym międzynarodowym meczu żeńskich drużyn futbolu australijskiego zmierzą się drużyny z Warszawy i Kopenhagi. Polki będą nie tylko rywalizować o zwycięstwo, ale także przygotowywać się do większych wyzwań.

Historyczne starcie w Bytomiu

W sobotę 22 czerwca 2024 r. na boisku bytomskiego klubu GKS Rozbark (ul. Tuwima 43) dojdzie do historycznego starcia: pierwszego międzynarodowego meczu żeńskich drużyn futbolu australijskiego, zorganizowanego przez polski związek futbolu australijskiego (AFL Polska). Wystąpią w nim żeńskie zespoły Warsaw Bisons i Copenhagen Barracudas. Tego samego dnia na boisku pojawią się panowie, aby rozegrać drugą rundę mistrzostw Polski.

- Futbol australijski, znany ze swojej szybkiej i dynamicznej rozgrywki, nadal zyskuje na popularności w całej Polsce, a teraz ze znacznym wzrostem udziału kobiet. To wydarzenie nie tylko podkreśla ekscytujący charakter tego sportu, ale także podkreśla rozwój i nowe perspektywy, jakie kobiety wnoszą do gry. Nasi zawodnicy, zarówno lokalni, jak i przyjezdni, zaprezentują swoje umiejętności, pokazując, dlaczego futbol australijski zyskuje na popularności w Polsce - zachęcają organizatorzy.

Turniej będzie szansą dla drużyny gospodarzy (Silesia Miners) na zdobycie pierwszych ligowych punktów. Mecz między żeńskimi drużynami z Warszawy i Kopenhagi będzie z kolei okazją do zdobycia cennego doświadczenia dla zawodniczek przed październikowym EuroCup 2024 w Niemczech, w którym wystąpią męska i żeńska reprezentacja Polski.

Futbol amerykański zyskuje na popularności

Kolejne rundy mistrzostw Polski zaplanowano na 6 lipca oraz 31 sierpnia, kiedy to poznamy Mistrza Polski sezonu 2024. W męskich rozgrywkach, poza zespołem Silesia Miners, uczestniczą drużyny Warsaw Bisons i Wrocław Lions. Aktualnie trwa także formowanie nowych drużyn w Poznaniu, Krakowie i Lublinie.

- Każda runda mistrzostw Polski to nie tylko rywalizacja na boisku, ale przede wszystkim sposób na promocję naszej niszowej, choć stopniowo zyskującej popularność dyscypliny. Duch rywalizacji jest oczywiście ważny, ale dla nas jeszcze istotniejszy jest duch otwartości i współpracy. Dlatego zapraszamy wszystkich, którzy są ciekawi futbolu australijskiego i chcieliby dowiedzieć się więcej na temat tej dyscypliny lub dołączyć do rozgrywek. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i wyjaśnimy jej reguły - mówi Bartosz Głogowski, manager zespołu Silesia Miners.
Wychowanek Bytomskiej Akademii Boksu w akcji

Może Cię zainteresować:

Wychowanek Bytomskiej Akademii Boksu Nikolas Pawlik walczy o przepustkę na igrzyska olimpijskie

Autor: Aleksandra Szlęzak

27/05/2024

Polonia bytom lech 2 poznan

Może Cię zainteresować:

Polonia pokazała charakter. Beniaminek zawalczy o awans

Autor: Daniel Lekszycki

26/05/2024

Polonia sandecja

Może Cię zainteresować:

Polonia Bytom może grać w I lidze. Klub otrzymał licencję

Autor: Daniel Lekszycki

10/05/2024

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon