Inni mają ogrody czy parki świateł, a Bytom ma kamienicę świateł! Oto iluminacja miejsca integracji mieszkańców przy Kwietniewskiego

Miejsce integracji mieszkańców Bytomia w śródmieściu jest już prawie gotowe. Z dawnych zabudowań tej części ul. Kwietniewskiego pozostała jedynie frontowa ściana kamienicy z 1903 roku. Odbyły się też testy nocnej iluminacji. Jest jak w Las Vegas!

Przypomnijmy, że w miejscu po wyburzonych kamienicach przy ul. Kwietniewskiego w śródmieściu Bytomia jest realizowany projekt "Zagospodarowanie przestrzeni miejskich Śródmieścia Bytomia na cele społeczno-integracyjne przy ul. Kwietniewskiego 11-15". Inwestorem nie jest miasto Bytom, a spółka KBP BWI POLSKA, właściciel tego terenu i działek położonych przy tym miejscu.

Miejsce integracji mieszkańców Bytomia

Celem zadania, którego podjęło się katowickie biuro architektoniczne Nova Projekt jest zagospodarowanie przestrzeni o powierzchni 1800 m2 po wyburzonych kamienicach przy ul. Kwietniewskiego 11-15. Przestrzeń w ścisłym centrum została zmieniona w ogólnodostępny, przyjazny mieszkańcom teren rekreacyjno-integracyjny. Szczególny nacisk kładziony jest na integrację różnych grup wiekowych oraz zapewnienie im bezpieczeństwa.

Szklana fasada odgrodziła miejsce spotkań od ruchliwej ulicy

Przy ul. Kwietniewskiego już zamontowano siłownię plenerową, ławę w formie amfiteatralnej, plac zabaw dla dzieci, miejsca do gry w szachy oraz ławki. Obiekt będzie oświetlony i wyposażony w monitoring.

- W części frontowej budynku nr 11 nienaruszona zostanie elewacja, która przejdzie wyłącznie prace konserwatorskie. Celem szklanej fasady będzie odgrodzenie gwarnej ulicy od miejsca integracji społecznej - wyjaśniał na początku prac Krzysztof Grzelczak, odpowiadający za tę inwestycję.

Wokół ściany kamienicy powstała konstrukcja, we frontowej części wypełniona szklanymi panelami, podświetlanymi w nocy.

Inwestycja miała być zakończona do połowy 2023 roku, jednak jeszcze nie jest oddana do użytku. Trwają ostatnie odbiory.

Przejazd tarnogorska

Może Cię zainteresować:

Utrudnienia przy Urzędzie Miasta. Zamkną przejazd tramwajowy

Autor: Redakcja Bytomski

14/10/2023

Jarmark Gliwice

Może Cię zainteresować:

Bytom też chce mieć swój jarmark bożonarodzeniowy. Miasto szuka organizatora

Autor: Daniel Lekszycki

12/10/2023

Wyremontowana kamienica przy ul. Siemianowickiej 29

Może Cię zainteresować:

Bytom remontuje kamienice. Nowi lokatorzy już odbierają klucze

Autor: Daniel Lekszycki

11/10/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon